Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Razem z Tomkiem odbudujemy Renię!

Minęło już kilka dni od zdarzenia, które miało miejsce na trasie 4. Rajdu Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Na drugim przejeździe odcinka Łapanów Renault Clio duetu Tomasz Zbroja i Piotr Walczak wypadło z trasy, mocno uderzając w drzewo. Załoga mocno się poobijała, a ranny został pilot, który na szczęście powoli dochodzi do siebie.

Konkurenci z trasy i kibice zorganizowali akcję na Facebooku, by pomóc w odbudowie samochodu. Inicjatorem jest Krzysztof Konar, a cała akcja odbywa się pod hasłem “Razem z Tomkiem odbudujemy Renię”.

Nasza redakcja rozmawiała z kierowcą, który przede wszystkim przekazuje podziękowania za wszelką pomocą, jaką dostają wraz z Piotrkiem.

Przede wszystkim chciałbym podziękować za zainteresowanie, ciepłe słowa i pomoc. Naprawdę wiele to dla mnie znaczy i jest mi ciężko znaleźć odpowiednie słowa, by wyrazić swoją wdzięczność. Uważam, że największe wsparcie i ciepłe słowa należą się Piotrkowi, który na tę chwilę jest bardzo poobijany i na pewno jest to dla niego bardzo ciężka sytuacja, zarówno ze strony zdrowotnej, jak i zawodowej. Tak jak i Wy staram się mu pomagać i wspierać jak tylko mogę. Niestety takie przykre skutki wypadków dotykają najczęściej pilotów, a nie kierowców. Jeśli chodzi o mnie, powoli dochodzę do siebie i najchętniej bym już wrócił do rajdówki, mądrzejszy o wiedzę, którą dało mi to zdarzenie. Mam nadzieję, że dzięki akcji zorganizowanej przez Krzyśka Konara, któremu jestem niezmiernie wdzięczny, uda się wrócić na OS-y jeszcze w tym roku, co dla mnie osobiście byłoby rzeczą niemożliwą do zrealizowania. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim osobom za każdą pomoc, nie tylko finansową. Mam nadzieję, że będzie okazja do zrewanżowania się. 🙂 Daje mi to naprawdę ogromnego kopa i udowadnia, że idę we właściwym kierunku. Priorytetem jest dla mnie teraz zdrowie Piotrka i trzymam kciuki za jego szybki powrót do formy!

– mówił Tomasz Zbroja.

Więcej o akcji na wydarzeniu Facebook.
Do Góry