Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMP, RSMŚl

Rallytechnology zwycięża na Kaszubach

14. Rajd Gdańsk Baltic Cup okazał się bardzo szczęśliwy dla załóg zespołu Rallytechnology. W jedynej szutrowej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ekipa z Rybnika wywalczyła dublet w klasie czwartej, a także zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Czasu na odpoczynek nie będzie jednak za wiele, gdyż już w przyszły weekend wystartuje druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska!

Po dziesięciu latach przerwy na szutrowe odcinki specjalne powrócił Zbigniew Gabryś, pilotowany przez Artura Natkańca. Mimo długiej przerwy załoga Forda Fiesty R5 przez cały czas trzymała się blisko ścisłej czołówki rajdu, co na mecie zaowocowało szóstą pozycją. Dla Zbigniewa Gabrysia był to pięćdziesiąty start w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Rewelacją rajdu był debiutujący na szutrze Kacper Wróblewski. Nawierzchnia nie była jednak jedyną nowością, z jaką musiał zmierzyć się ten młody kierowca. Oprócz tego musiał szybko nauczyć się nowego auta oraz złapać wspólny język z nowym pilotem. To wszystko nie sprawiło Kacprowi żadnego problemu. Wróblewski i Sitek wygrali większość odcinków specjalnych w klasie czwartej i odnieśli zwycięstwo w drugiej rundzie tegorocznego sezonu.

W klasie czwartej bardzo dobre tempo pokazywali Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Reprezentanci Gryc Racing Team mają za sobą bezbłędny rajd, w którym udowodnili, że są faworytami w walce o koronę mistrzowską na koniec sezonu. Drugie miejsce pozwoliło im awansować na pozycję liderów klasy czwartej oraz 2WD.

Już w najbliższy weekend rozegranie zostanie druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, czyli 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej. Na przeszło czterdziestu trzech kilometrach oesowych rywalizować będą aż trzy załogi zespołu Rallytechnology.

Subaru Imprezę STi zgłosił duet Marek Dudziński i Daniel Dymurski. Dla tej załogi będzie to już trzeci start w tym sezonie. Wcześniej mogliśmy ich podziwiać na trasie Rajdu Świdnickiego KRAUSE oraz Rajdu Zamkowego. Razem z nimi w klasie Gość 4WD rywalizować będzie jeszcze pięć innych załóg, dlatego czeka ich nie lada wyzwanie, jednak trzeba pamiętać, że Dudziński i Dymurski przystąpią do tego rajdu jako wiceliderzy tej klasy.

W klasie Gość 2WD w barwach Rallytechnology wystartują dwie załogi, które w czasie Rajdu Zamkowego dostarczyły kibicom świetne widowisko, gdyż na mecie dzieliło ich zaledwie pięć sekund. Zwycięzcą pierwszej rundy RSMŚl została załoga Lizończyk / Cieślar, która teraz będzie się starała obronić pozycję lidera. Ich plany będą starali się popsuć Robert Mąsior i Łukasz Bobrowski. Obie załogi skorzystają z Peugeotów 208 R2.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Świetna postawa naszych kierowców pozwala nam wyjechać z Gdańska z podniesionymi głowami. Chłopaki mieli dużo frajdy z jazdy po szutrze, a przy okazji osiągnęli świetne wyniki. Zbyszek Gabryś po 10 latach przerwy musiał zmierzyć się z zawodnikami, którzy na szutrach jeżdżą bardzo często – szczególnie za granicą – dlatego uważam, że szóste miejsce to dobry wynik. W klasie czwartej nie zostawiliśmy rywalom żadnych złudzeń. Kacper i Tomek jechali piekielnie szybko, ale także ustrzegli się błędów, a to wielka sztuka. Szkoda, że to jedyna szutrowa runda w kalendarzu, gdyż takie rajdy to także świetne widowisko dla kibiców, którzy są tak ważną częścią tego sportu.

Szutrowe zawieszenia trzeba teraz szybko zamienić na asfaltowe i przygotować się na 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej. Pierwsza runda tego cyklu dostarczyła nam niesamowitych wrażeń, szczególnie w klasie Gość 2WD, dlatego bardzo się cieszę, że będziemy mieć w swoim zespole dwie najlepsze załogi tej klasy. Swoją prędkość za kółkiem Subaraka ponownie będą chcieli udowodnić Marek Dudziński i Daniel Dymurski. Chłopaki dysponują w tym sezonie naprawdę dobrym tempem, które na pewno zaprezentują także w przyszły weekend.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.
Do Góry