Kajetan Kajetanowicz – Barbórka jest jak magnes
Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rallysprint Kopná z mocną reprezentacją Rallytechnology

Przełom marca i kwietnia to zdecydowanie napięty czas w harmonogramie zespołu Rallytechnology. Niedawno zakończyła się pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Europy 2018 (FIA ERC), rozgrywana na wulkanicznych Azorach, a już w najbliższy weekend aż cztery załogi wystawiane przez rybnicki zespół powalczą w Rallysprincie Kopná.

Najpierw wróćmy jednak do szutrowych odcinków specjalnych, które organizatorzy inaugurującej sezon rundy FIA ERC wytyczyli w malowniczych regionach wyspy Świętego Michała. W zawodach wzięły udział cztery załogi reprezentujące nasz kraj, z których najlepiej poradzili sobie Łukasz Habaj i Daniel Dymurski, finiszując na siódmej pozycji klasyfikacji generalnej. Załoga eSky Rally Team walczyła w Fordzie Fiesta R5 obsługiwanym przez Rallytechnology.

Tegoroczna edycja była zdecydowanie trudniejsza. Jestem szczęśliwy, że osiągnęliśmy metę, bo mieliśmy trochę problemów. Konkurencja była naprawdę na wysokim poziomie

komentował na mecie ostatniej próby Habaj, który zapisał na swoje konto pierwsze punkty do klasyfikacji sezonowej.

W dniach 6-7 kwietnia rozegrany zostanie Rallysprint Kopná, z bazą w czeskich Slušovicach. Do zawodów zgłosiło się łącznie aż 114 załóg, z których cztery pojadą w samochodach Rallytechnology. Z Fordów Fiesta R5 skorzystają duety Habaj/Dymurski, Gabryś/Natkaniec oraz Poloński i Sitek, którzy zadebiutują w samochodzie tej klasy. Do Peugeota 208 R2 wsiądą Bonder i Gerber.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Solidny początek sezonu zawsze dobrze nastraja na jego dalszą część. ­ Po wulkanicznych szutrach jedziemy do sąsiadów Czechów, u których zawsze czuć świetny klimat. Żyją rajdami samochodowymi, co widać po ilości zgłoszeń, a nawet nie jest to runda mistrzostw kraju. Wszystko wskazuje na to, że konkurencja dopisze i będziemy oglądać bardzo zaciętą rywalizację. Trzymajcie za nas kciuki!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu.
Do Góry