Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Rallylab podsumowuje Rajd Wisły

Zespół Rallylab jest już po kolejnym starcie, jakim był Rajd Wisły. Piąta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska była debiutem załogi Bartłomiej Fizia i Patryk Olejniczak w nowym samochodzie, Peugeocie 208 R2, obsługiwanym właśnie przez naszą firmę. Zawodnicy z odcinka na odcinek nabierali tempa, niestety nie pojawili się na mecie z Wiśle. A zabrakło naprawdę niewiele…

Kierowca po raz pierwszy rywalizował w nowym dla siebie samochodzie. Choć przesiadka wymagała sporych zmian przyzwyczajeń, na przykład ze „zwykłej” skrzyni do sekwencyjnej, widać było progres, jaki robił na kolejnych odcinkach specjalnych.

– Z każdym kilometrem Bartek czuł się coraz pewniej, co potwierdził m.in. czwarty czas na szóstym odcinku specjalnym – mówi Robert Stajer, szef zespołu. – Niestety na finałowej próbie popełnił błąd, wypadając z trasy. Był to odcinek Kubalonka, znany i lubiany przez kibiców, na którym z reguły sporo się dzieje. Tak też było w tym roku, próba, choć ostatnia i bardzo blisko mety, pozbawiła sporo załóg radości z ukończenia zawodów.

– Teraz skupiamy się na przygotowaniu samochodów do Rajdu Dolnośląskiego, który już w przyszły weekend. Wystartują w nim Marcin Górny i Zbyszek Cieślar oraz Darek Lamot i Patryk Olejniczak. Zapowiedź już wkrótce! – dodał Stajer.

Wszelkie informacje na temat firmy znajdziesz na www.rallylab.com. Aktualności z życia zespołu szukaj na Facebooku.

You may also like
Do Góry