Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Rallylab w mocnym składzie rozpocznie zmagania w RSMŚl

Po wielu miesiącach przerwy czas zacząć rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Pierwszą rundą tegorocznego cyklu będzie 7. Rajd Zamkowy, który rozegrany zostanie na zupełnie nowych trasach. W walce o zwycięstwo nie zabraknie zespołu Rallylab, który wspierać będzie dwie załogi: Tomasza Zbroję i Piotra Kokoszkę oraz Tomasza Wróblewskiego i Radosława Banacha.

Dla Tomasza Zbroi wejście w nowy sezon RSMŚl oznacza jedną poważną zmianę. Na prawym fotelu Piotra Walczaka zastąpi Piotr Kokoszka, który doświadczenie zdobywał na trasach Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Śląska. Zbroja planuje przejechać pełny cykl śląskiego czempionatu w dobrze znanym sobie z poprzedniego roku Renault Clio. W Rajdzie Zamkowym załoga stanie pod namiotami Rallylab i będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w klasie RO1.

Dla Tomasza Wróblewskiego i Radosława Banacha będzie to drugi start w Rajdzie Zamkowym. W ubiegłym roku jadąc Peugeotem 208 R2 zajęli tutaj świetne drugie miejsce w klasie RO R, mając przy tym niewielką stratę do zwycięzcy. Teraz Tomek i Radek ponownie wsiądą do „Lwiątka” i będą walczyć z innymi załogami aut klasy R2, których będzie aż sześć.

Robert Stajer, szef zespołu Rallylab:

Mistrzostwa Śląska rozpoczynamy mocnym akcentem, a Rajd Zamkowy będzie dla wszystkich dużym wyzwaniem. Przed nami zupełnie nowe próby i silna konkurencja. W naszym zespole pojawią się bardzo szybcy zawodnicy. Tomek Zbroja zawsze imponuje swoim tempem i wierzę, że w ten weekend osiągnie świetny wynik. Tomek Wróblewski w tamtym roku zaprezentował tu bardzo dobre tempo i na pewno będzie w stanie je teraz powtórzyć. Trzymajcie za nas kciuki!

Na liście zgłoszeń Rajdu Zamkowego znalazło się w sumie 55 załóg. Zawody rozpoczną się w niedzielę, 21 maja i zakończą się jeszcze tego samego dnia. Na zawodników czekają dwa odcinki specjalne, które nie były częścią tego rajdu nigdy przedtem – OS New Tec oraz OS Mazda Mirai Motors. Każdy z oesów będzie pokonywany trzykrotnie, co łącznie da ponad 42 kilometry czystej rywalizacji. Ceremonia mety odbędzie się w okolicach będzińskiego zamku około godziny 15:35.
Do Góry