45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rally di Roma Capitale 2019 – zapowiedź

Przed zawodnikami rywalizującymi w Rajdowych Mistrzostwach Europy asfaltowa runda zlokalizowana w Rzymie.  Szesnaście odcinków specjalnych podzielonych na dwa dni rywalizacji. Na liście zgłoszeń włoskie legendy rajdów Luca Rossetti i Giandomenico Basso. Nie mogło również zabraknąć Łukasza Habaja i Dariusza Polońskiego.

Rally di Roma Capitale, tak nazywa się włoska impreza, która powstała w 2013 roku i po czterech latach dołączyła do Rajdowych Mistrzostw Europy. Wcześniej palmę pierwszeństwa dzierżył Rajd Sanremo. Debiut zawodów zlokalizowanych we włoskiej stolicy wypadł bardzo okazale. Największe wrażenie zrobiła parada dla uczestników przez ścisłe centrum Rzymu.

W 2019 roku mamy kilka nowości. Zrezygnowano z rywalizacji w piątek na rzecz bogatszego harmonogramu w sobotę i niedzielę.  Trasa różni się delikatnie w stosunku do ubiegłego roku. Nie ma odcinka miejskiego, który  gromadził kibiców w centrum Rzymu.  Poza tym nie ma większych zmian. Rajd zaplanowano od 19 do 21 lipca 2019 roku. Organizatorzy przygotowali szesnaście odcinków specjalnych o łącznej długości  ponad dwustu kilometrów. Oczywiście nawierzchnią jest asfalt. Typowe kręte trasy z szybkimi sekcjami. Kwintesencja włoskich rajdów.

Aktualnie na liście zgłoszeń widnieje siedemdziesiąt siedem duetów. Łukasz Habaj, Aleksiej Łukaniuk, Filip Mares, Luca Rossetti, Simone Capmedelli, czy Nikolaj Gyrazin, Dariusz Poloński to kluczowe postaci zbliżającej się rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.

LINK do pełnej listy https://www.rallydiroma.eu/documents/entry_list_rally_roma_2019.pdf
Do Góry