next arrow
Slider

Kategoria: ERC

Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą

Druga pętla Rally di Roma Capitale przeszła pod znakiem przebitych opon i wypadnięć z trasy. Andrea Crugnola, Aleksiej Łukaniuk przebili opony, Luca Rossetti i Łukasz Habaj wypadli z trasy.

Druga pętla Rally di Roma Capitale zapowiedziała wielkie zmiany w klasyfikacji zawodów. Już na OS4 Pico-Greci 2 (19,46 km) inni kierowcy włączyli się w walkę o podium. Najlepszy czas na pierwszej próbie pętli uzyskał Giandomenico Basso, który zostawił za sobą Filipa Mares (+4,7s). Na trzeciej pozycji dojechał Simone Campedelli (+6,4s), a czwartą lokatę wywalczył Łukasz Habaj (+9,9s) – “bez problemów. Widziałem samochód i załogę zmieniającą koło oraz Luca Rossettiego poza drogą” – relacjonował Polak. W najlepszej piątce uplasował się jeszcze Norbert Herczig (+13,0s). Andrea Crugnola i Aleksiej Łukaniuk przebili opony i ponieśli duże straty czasowe, meldując się na dalekich pozycjach.

OS5 Roccasecca-Colle San Magno 2 (13,93 km) to szybkie tempo Andrea Crugnoli, który pokonał Aleksieja Łukaniuka (+2,7s) i trzeciego Łukasza Habaja (+4,8s). Z czwartym czasem na mecie zameldował się Giandomenico Basso (+6,9s), a piątą lokatę wywalczył Simone Campedelli (+8,5s)

Zamykający oes dzisiejsze zmagania w Rally di Roma Capitale OS6 Santopadre-Arpino 2 (21,17 km), to popisowa jazda włoskich kierowców. Na pierwszym miejscu Andrea Crugnola, dalej Giandomenico Basso (+3,7s), trzeci dojechał Simone Campedelli (+4,0s). Za podium uplasował się Aleksiej Łukaniuk (+7,7s) oraz piąty Filip Mares (+10,0s). Niestety z trasy wypadł Łukasz Habaj.

Po pierwszym dniu Rally di Roma Capitale najlepsza piątka w klasyfikacji generalnej wygląda następująco: