previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: ERC

Rally di Roma Capitale 2019 (OS 1-3): Włosi w natarciu, problemy Łukaniuka, Gryazina

Pierwsza pętla Rally di Roma Capitale to pokaz umiejętności włoskich załóg. Z rywalizacji odpadł Nikolay Gryazin, Aleksiej Łukaniuk miał problemy z zaworem pop-off, a Łukasz Habaj narzeka na pewność siebie i ustawienia samochodu.

Włoska runda Rajdowych Mistrzostw Europy wystartowała na dobre. Pierwszym odcinkiem specjalnym czekającym na załogi był Pico – Greci 1 (19,46 km). Najlepszy czas na tej próbie uzyskał zwycięzca odcinka kwalifikacyjnego Nikolay Gryazin, który pokonał dwóch miejscowych kierowców. Odpowiednio Andre Crugnola (+1,4s) i trzeciego Giandomenico Basso (+1,6s). Na czwartej pozycji uplasował się Aleksiej Łukaniuk (+10,8s) – “mamy problemy z zaworem pop -off” – meldował za metą Rosjanin. W najlepszej piątce znalazł się jeszcze Simone Campedelli (+14,3s). Polska załoga Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim  zajęli siódme miejsce.

Drugi odcinek specjalny to pokaz siły włoskich kierowców. Na próbie Roccasecca-Colle San Magno 1 (13,93 km) pierwsze miejsce wywalczył Andrea Crugnola, za nim z niewielką stratą uplasował się Luca Rossetti (+0,9s), najniższy stopień podium zapisał na swoje konto Giandomenico Basso (+4,7s). Za podium mimo problemów z samochodem w klasyfikacji odcinka dojechał Aleksiej Łukaniuk (+7,3s), a piątą pozycję zajął Umberto Scandola (+13,0s). Problemy mieli Nikolay Gryazin, który wypadł z trasy oraz Łukasz Habaj. Polak narzeka na ustawienia samochodu i duże straty na nawrotach, trzynasta pozycja i 23,5 s straty do lidera.

Zamykający pierwszą pętle Rally di Roma Capitale OS3 Santopadre-Arpino 1 (21,17km) to ponownie pokaz siły włoskich kierowców. Pierwsze miejsce po raz drugi z rzędu zajął Andrea Crugnola, dalej dwie włoskie legendy rajdów – Luca Rossetti (+0,2s) i Giandomenico Basso (+2,4s). Na czwartej pozycji niezmiennie Aleksiej Łukaniuk (+6,0s), dalej piąty Simone Campedelli (+6,1s), a na szóstym miejscu znalazł się Łukasz Habaj (+11,9s) – “było dobrze, tym razem bez błędów. Straciliśmy pewność siebie na poprzednich odcinkach, ale ten odcinek poszedł całkiem dobrze. Miałem już trzy obroty na poprzednich odcinkach” – komentował Łukasz Habaj

Po pierwszej pętli Rally di Roma Capitale na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Andrea Crugnola, drugie miejsce zajmuje Giandomenico Basso (+7,3s), trzecia lokata należy do Luca Rossettiego (+14,9s), czwarty plasuje się Aleksiej Łukaniuk (+22,7s), a piąty Łukasz Habaj (+52,5s)