Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rally di Roma Capitale 2019: Dariusz Poloński zadowolony z wygranej w ERC 2

Dariusz Poloński wspólnie z Łukaszem Sitkiem wygrał kategorię ERC 2 podczas Rally di Roma Capitale 2019. Jednak jak sam przyznał na wygraną zasłużył inny kierowca.

Najgroźniejszym rywalem w trakcie Rally di Roma Capitale był Andrea Nuccita, który z powodów technicznych przestał liczyć się w walce o wygraną. Dzięki temu Dariusz Poloński wypracował bezpieczną przewagę nad pozostałymi konkurentami. Jednak nasza polska załoga również nie uniknęła drobnych problemów, które na szczęście szybko udało się rozwiązać. Ostatecznie udało się wygrać w ERC 2 i w Pucharze Abartha.

“Cieszę się, ponieważ zawsze dobrze jest wygrywać. Wiem, że facet, który był najszybszy powinien być na pierwszym miejscu. Andrea wykonał fantastyczną robotę dla Abartha. Naciskał tak mocno, że połowa samochodów R5 była za nim. To świetny facet.” – Poloński odniósł się także do samej imprezy –“To był bardzo trudny rajd. Mieliśmy problemy pierwszego dnia, ale inni też ich nie uniknęli, więc nasza przewaga była stosunkowo bezpieczna. Zrobiliśmy pewien postęp, jesteśmy zadowoleni z naszych czasów” – podsumował Dariusz Poloński
Do Góry