Rajd Australii 2019 odwołany!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kończą sezon na drugim miejscu w WRC 2!
Anna Gańczarek-Rał- “najbardziej jestem zadowolona, gdy widzę swój progres” – wywiad
Ekstremalny finisz Abarth Rally Cup – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek wicemistrzami Europy!
Habaj i Dymurski na trzecim miejscu w rajdowych mistrzostwach Europy
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Rajd Zamkowy 2016 dla Marczyka i Dwornika

Aktualizacja wyników! Oficjalnymi zwycięzcami Rajdu Zamkowego 2016 zostają Mikołaj Marczyk i Sebastian Dwornik. Załoga jadąca Hondą Civic Type-R wygrała drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, o czym dowiedzieliśmy się dopiero z oficjalnych wyników, po skorygowaniu czasów związanych z indydentami na odcinkach. Wygrali także klasę RO 1.

Ostatecznie drugie miejsce zajęli najszybsi w RO 2 Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka (+4,2s, Citroen Saxo), a trójkę uzupełnili Kamil Bolek i Marcin Gaś (+23,4s, Renault Clio, drudzy w RO 1).

Na czwartej pozycji uplasował się duet Cieślak/Sajdak jadący Hondą Civic (+37,7s, drudzy w RO 2), za nimi dojechali Sordyl i Wysokiński (+38,3s, Honda Civic, trzecie miejsce w RO 1). Szósty rezultat to ex aequo Rybka i Grzesik (+1:05,1s, Citroen Saxo, trzeci w RO 2) oraz zwycięzcy Puchar Peugeot/Citroen, Smagała i Giergiel (+1:05,1s, Citroen Saxo).

Drugie miejsce w pucharze i zarazem ósme w generalce wywalczyli Matysiak z Adamską (+1:07,3s, Citroen Saxo). Na dziewiątym miejscu ukończyli Żarłok z Sitkiem (+1:07,4s), a na dziesiątym Osiak z Kordeuszem (+1:08,8s, Honda Civic).

Podium w PPC uzupełnili Lisowski i Żyła (Citroen Saxo). W Pucharze Cento Rally triumfował duet Sulej/Przybyłek (Fiat Seicento), drugie miejsce zajęli Pasterak z Gładyszem (Fiat Cinquecento), a za nimi ukończyli Szot i Trojanowski (Fiat Cinquecento).

Klasa RO 4WD należała podczas tego rajdu do duetu Słobodzian i Wróbel (Subaru Impreza), którzy pokonali Kołodzieja z Małkowskim (Mitsubishi Lancer Evo IX). W RO R najszybsi byli Lechoszest w Drahanem, pokonując Wróblewskiego z Banachem (obie załogi w Peugeotach 208 R2) i Smolińskiego z Kędzierskim (Ford Fiesta R2).

W klasie Gość triumfowali Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem (Peugeot 208 R2), za nimi uplasowali się Bartłomiej Grzybek i Michał Ranik (+25,0s, Peugeot 208 R2), a na trzecim stopniu podium stanęli Patryk Łączka i Kamil Milej (+44,8s, Honda Civic Type-R). W Gość 4WD wygrał duet Gaciarz/Gaciarz (Toyota Celica GT).