M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Ypres 2019 z Breenem w Volkswagenie Polo GTI R5

Craig Breen choć nie ma w tym roku okazji rywalizować w Rajdowych Mistrzostwach Świata nie może narzekać na brak zajęć. Irlandczyka zobaczymy w Rajdzie Ypres 2019 za kierownicą Volkswagena Polo GTI R5.

Craig Breen został zgłoszony do belgijskiego klasyka w Volkswagenie Polo GTI ze stajni BMA. Do tej pory mogliśmy obserwować tego młodego zawodnika trzykrotnie na wąskich asfaltowych drogach wokół Ypres. Niestety impreza niemal za każdym razem była pechowa, ponieważ w 2014 i 2015 roku Craig był zmuszony wycofać się z rywalizacji z powodu awarii. Jedynie w 2013 roku udało się zająć trzecie miejsce, jadąc Peugeotem 207 S2000.

“W tym roku mogę spróbować wielu rzeczy. Przykładowo miałem okazję testować samochód rallycrossowy klasy SuperCars, mimo tego rajdy są moim priorytetem.  W Rajdowych Mistrzostwach Irlandii wszystko idzie świetnie, nadal jesteśmy niepokonani w naszej Fieście R5, która nadal jest konkurencyjnym samochodem na asfalcie. Przejechałem również dwa rajdy we Włoszech za sterami Skody Fabii R5, gdzie odniosłem zwycięstwo w San Remo. Mam ambicję powrotu do WRC tak szybko, jak to możliwe, dlatego szukam konkurencyjnych imprez do startów. Zawsze jesteśmy zadowoleni z Ypres, ponieważ jest to jeden z najtrudniejszych rajdów asfaltowych w Europie z mocną stawką. Odcinki specjalne w Rajdzie Ypres odpowiadają mi, ale nie przyniosły mi dotychczas wiele szczęścia. W 2014 roku byłem na prowadzeniu do momentu awarii skrzyni biegów. W 2015 Peugeot 208 T16 R5 przegrzał się. Zawsze spoglądam na Freddiego Loixa, który wygrywał, choć nie za każdym razem był najszybszy. W tym roku mam okazję jeździć różnymi samochodami. Po Skodzie Fabii R5 we Włoszech, Fordzie Fiesta R5 w Irlandii czas na Volkswagena Polo GTI R5. Jeszcze nim nie jeździłem, ale jestem przekonany, że będzie to najlepszy samochód” – opowiada Craig Breen.
Do Góry