Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Włoch – zapowiedź rywalizacji w Sardynii i program relacji na żywo

Już dzisiaj wystartuje szósta runda Rajdowych Mistrzostw Świata – Rally Italia Sardegna. W rajdzie udział weźmie 61. załóg, w tym 14 w autach klasy WRC. Oczywiście na trasie nie zabraknie Roberta Kubicy z Maciejem Szczepaniakiem w Fordzie Fieście RS WRC.

Zawodnicy w ciągu czterech dni pokonają 23. odcinki specjalne. Rajd rozpocznie superoes Città di Caglari w czwartek wieczorem i będzie to, prócz shakedownu, jedyna czwartkowa próba. W piątek kierowcy przejadą już 9. odcinków o łącznej długości 133,5 kilometrów. Najdłuższym z nich będzie OS2 Grighine Sud 1 (26,31 km).

Następnego dnia organizatorzy przewidzieli także 9. odcinków, z podziałem na 6. długich OSów, w tym dwukrotny przejazd Monte Lerno (OS14 i OS19), który liczy 42,22 kilometra oraz dwa przejazdy Ittiri Arena (1,40 km) i jeden przejazd Ozieri – Ardara (7,23 km). Niedziela to cztery krótkie, bo niewiele ponad jedenastokilometrowe OSy. Ostatni odcinek rajdu, czyli Cala Flumini2, to oczywiście Power Stage, gdzie można zdobyć dodatkowe punkty.

Przewodnik po odcinkach można znaleźć tutaj.

Wszyscy kierowcy są bardzo zmotywowani i liczą na dobre wyniki. Przez co z pewnością na Sardynii będzie zacięta walka między czołówką. Zespół M-Sportu przed rajdem odbył testy na Sardynii, a w Portugalii Ott Tanak wywiózł 10 punktów, co dodatkowo napędza cały team. – To trudny rajd, ale bardzo go lubię i nie mogę się już doczekać weekendu. To wyzwanie dla kierowcy i samochodu, ale jako zespół mamy za sobą udany debiut nowego auta w Portugalii i potencjał, aby walczyć o solidny wynik – mówił Elfyn Evans.

Podobne nastroje panują w ekipie VW, gdzie Andreas Mikkelsen na Sardynii będzie świętował rok współpracy z Ola Floenem. – Ola i ja startujemy razem ponownie dokładnie od roku. Panuje pomiędzy nami takie coś, co trudno to opisać słowami. Ufamy sobie bezgranicznie, a poza tym Ola bardzo pomógł mi w zrobieniu postępów jako kierowca – powiedział Andreas Mikkelsen.

Zespołowy kolega Mikkelsena, Sebastien Ogier, nie ukrywa, że to będzie ciężki rajd, zwłaszcza gdy startuje jako pierwszy na trasę. Mimo to, dla Francuza odcinki są fantastyczne i dają mnóstwo zabawy z jazdy. – Moim zdaniem Rajd Włoch to jedna z najlepszych imprez w kalendarzu WRC – powiedział Sebastien Ogier.

– Sardynia to jeden z moich ulubionych rajdów, choć tegoroczna trasa jest mocno zmodyfikowana, a do tego czeka nas w sobotę prawdziwy maraton – wypowiada się Robert Kubica. – Spędzimy w samochodzie ponad szesnaście godzin i przejedziemy ponad dwieście kilometrów oesowych. To będzie trudny i wyczerpujący rajd, także z uwagi na wysoką temperaturę i warunki na trasie, ale jak zawsze damy z siebie wszystko. Pełna wypowiedź Polaka tutaj.

Transmisja na żywo w Polsat Sport Extra

Polsat Sport Extra zaplanował kilka transmisji na żywo z szóstej rundy WRC. Poniżej ramówka.

[table id=48 /]
Do Góry