ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Rajd Warmińskie Szutry dla Dudzińskiego i Biniędy

Rywalizacja na poziomie okręgowych zawodów Szuter Cup zakończyła się pewnym zwycięstwem Konrada Dudzińskiego i Adama Biniędy w klasyfikacji generalnej oraz klasie K2. Zajmujący drugie miejsce w generalce i wspomnianej klasie, Marcin Skuracz i Magdalena Milewska stracili do dobrze dysponowanego Dudzińskiego ponad pół minuty. Za dwiema załogami Hond Civic na trzeciej pozycji dojechali Wiesław Zagon  i Marek Zakrzewski (+1:06,6s) w Renault Clio, którzy są liderami klasy K1. Czwarta lokata, to Patryk Dudziński i Martyna Mrozowska w Oplu Astrze, wiceliderzy K1. Pierwszą piątkę klasyfikacji generalnej Rajdu Warmińskie Szutry uzupełnił Radosław Perkowski i Robert Dąbkowski, zajmujący jednocześnie trzecie miejsce w klasie K1.

W klasie Gość AWD pozycję lidera obronili Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski w Fordzie Fieście R5, którzy systematycznie tracili przewagę czasową wypracowaną po pierwszej pętli nad drugim Wojciechem Chuchałą, pilotowanym przez Sebastiana Sadowskiego. Ostatecznie popularny „Siemanko” znalazł się 6,7s za Staniszewskim. Na trzecim miejscu dojechali Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (+21,6 s). Różnica czasowa pozostałych zawodników do lidera klasy przekroczyła dwie minuty.

Samochody napędzane na cztery koła zgłoszone w klasie OPEN, to w większości Subaru Imprezy, jednak dzielnie walczyli z nimi Piotr Michalik i Sebastian Wach w Mitsubishi Lancerze Evo V. Wygrał z niewielką przewagą nad Sebastianem Teterem i Bożydarem Grzywaczewskim (+1,2s) w Subaru Imprezie. Trzecie miejsce utrzymali Krzysztof Skiba i Andrzej Tomaszewski w drugim Subaru, jednak różnica czasowa do najlepszej dwójki oscylowała w okolicy dwóch minut. Dalej uplasowały się załogi Grygorowicz / Majewski i Roefler / Bała.

W samochodach napędzanych na jedną oś Marcin Kurp i Marta Momot w Hondzie Civic pokonali Pajkę i Dzienisa(+22,2s). Trzecie miejsce utrzymali rywalizujący Oplem Kadettem Maciej Mielniczyn i Daniel Leśniak, jednak ich starta do Kurpa przekraczała ponad osiem minut.
Do Góry