Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Rajd Warmińskie Szutry 2017: po pierwszej pętli najlepszy Dudziński

Za nami pierwsza pętla Rajdu Warmińskie Szutry 2017, który dla kilku zawodników jest oficjalną próbą generalną przed Rajdem Polski. W klasie gość najlepiej radzi sobie Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fieście R5, natomiast w ramach RO na prowadzeniu jest Konrad Dudziński jadący Hondą Civic.

Po trzech odcinkach specjalnych w klasyfikacji rajdu okręgowego pierwsze miejsce zajmuje Konrad Dudziński siedzący za kierownicą Hondy Civic, który jest jednocześnie liderem klasy K2. Druga lokata należy do Marcina Skuracza (+14,1 s.) w kolejnej Hondzie Civic, także w klasie K2. Najniższy stopień podium obecnie należy do Wiesława Zagona (+32,3 s) startującego Renault Clio, lidera klasy K1, w której podium uzupełniają Patryk Dudziński w Oplu Astrze i Radosław Perkowski w Renault Clio Sport.

W klasie Gość i AWD po pierwszej pętli prowadzi Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fieście R5, który pokonał byłego Mistrza Polski, Wojciecha Chuchałę o dwanaście sekund, jadącego kolejną Fiestą R5. Podium uzupełnia Tomasz Kasperczyk tracący do lidera +15,7 s. w trzecim samochodzie M-Sportu. Kolejni zawodnicy mają dużo większą stratę przekraczającą minutę.

W samochodach napędzanych na jedną oś w klasie FWD lideruje Pajka w Peugoecie 208 R2 przed Marcinem Kurpem (+12,2s.) w Hondzie Civic. Maciej Mielniczyn w Oplu Kadecie dojechał na trzecim miejscu ze stratą ponad pięciu minut do lidera klasy. W rajdówkach z napędem na tylne koła, obserwujemy pojedynek Pawła Poletyło w BMW 318 RWD z Krzysztofem Bubikiem w podobnym BMW 316 RWD, który traci 5,4 s.

Kierowcy Subaru Imprez zgłoszeni do klasy OPEN po pierwszej pętli Rajdu Warmińskie Szutry muszą uznać wyższość Piotra Michalika w Mitsubishi Lancerze Evo V. Sebastian Teter w Subaru Imprezie zajmuje drugie miejsce (+6,8s.), trzecia lokata należy do Krzysztofa Skiby (+22,4 s.) w następnej Imprezie.
Do Góry