Sebastien Loeb sam zadecydował o rezygnacji z Rajdu Szwecji 2020
Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Rajd Valasska – czeska rozgrzewka Kasperczyka

W nadchodzący weekend (29-31 marca) Tomasz Kasperczyk i Damian Syty wezmą udział w Rajdzie Valasska, który stanowi pierwszą rundę mistrzostw Czech. Podczas tego startu załoga Tiger Energy Rally Team będzie kontynuowała przygotowania do rywalizacji w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Inauguracyjna runda czempionatu u naszych południowych sąsiadów to nie lada gratka dla kibiców z Polski. Trasa rajdu wytyczona została na nierównych i podbijających morawskich oesach, które zlokalizowane są zaledwie godzinę drogi od granicy polsko-czeskiej. W sumie zawodnicy startujący w Valassce będą mieli do pokonania 14 wymagających odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 164 kilometrów. Nie zabraknie także widowiskowej próby na torze testowym fabryki ciężarówek Tatra w Koprzywnicy, na której kibice będą mogli kilkukrotnie obejrzeć przejazdy rajdówek.

Do rajdu zgłosiło się 81 załóg, w tym aż 26 w samochodach R5 oraz dwie w autach WRC. Wśród nich jest m.in. Jan Kopecky – urzędujący mistrz świata w kategorii WRC 2 oraz sześciokrotny mistrz Czech czy też Martin Koci – mistrz Słowacji z sezonu 2018. Głównym celem dla ekipy Tiger Energy Rally Team jest trening przed sezonem RSMP, który rozpocznie się 26 kwietnia w Świdnicy.

Tomasz Kasperczyk:
– Pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski coraz bliżej, więc nasze przygotowania nabierają rozpędu. Start w Rajdzie Valasska jest ich ważną częścią, szczególnie, że w tym roku jeszcze nie ścigaliśmy się na asfalcie. Głównym celem jest przejechanie wszystkich odcinków i czerpanie radości z jazdy, choć fajnie byłoby ukończyć rajd na wyższej pozycji niż w sezonie 2015, kiedy to zajęliśmy dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. W Świdnicy będziemy mieć pewnie nowych rywali, a kilku zawodników chce przywieźć nowe samochody. My na razie będziemy się ścigać Fiestą R5, ale chcemy być w dobrej formie już od samego początku rywalizacji w RSMP. Dlatego też oprócz Rajdu Valasska zaliczymy start w Rallysprincie Kopna i Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
Do Góry