M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rajd Valašská 2018: siedem polskich załóg na liście zgłoszeń

fot. facebook/JarosławiMarcinSzejaRallyTeam

Organizatorzy pierwszej rundy tegorocznych mistrzostw Czech opublikowali listę zgłoszeń. Ogółem, chęć wzięcia udziału w rajdzie zgłosiło 84 załogi, z czego 76 w mistrzostwach kraju, a 8 w Pohárze Miroslava Hošáka.

Na liście widnieje siedem zgłoszeń polskich załóg. Zgodnie z zapowiedziami Forda Fiestę R5 przywiozą Jarosław i Marcin Szeja. Za sterami Mitsubishi Lancerów Evo X rywalizować będą dwie załogi z naszego kraju – Łukasz i Tomasz Kotarbowie oraz Adam Stec i Dariusz Zdanowicz. Najwięcej polskich duetów możemy zobaczyć w klasie szóstej. W Peugeotach 208 R2 zgłosili się: Michał Wieromiejczyk i Jakub Wróbel, Arkadiusz Lechoszest i Łukasz Sitek, Łukasz Lewandowski i Piotr Białowąs. Maciej Lubiak i Tomasz Borko przywiozą Opla Adama R2.

W tabeli, oprócz Szejów, widnieje 17 załóg w samochodach klasy R5, m.in.: Jan Černý i Petr Černohorský, Ole Christian Veiby i Stig Rune Skjaermoen czy Jan Kopecký i Pavel Dresler. Na trasie powinny pojawić się również trzy auta WRC. Forda Focusa przywiozą Jan Dohnal i Michal Ernst, Škodę Octavię Silvestr Mikuláštík (bez podanego pilota), a Škodę Fabię Karel Trněný i Václav Pritzl.

37. Kowax Valašská Rally ValMez będzie trwać w dniach 23-25 marca.

Pełną listę zgłoszeń znajdziesz tutaj.
Do Góry