Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Szwecji: ciąg dalszy zimowych emocji

Rajd Szwecji będzie drugą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Po rozgrywanym w zmiennych warunkach pogodowych Rajdzie Monte Carlo nadszedł czas na jedyne w sezonie w pełni zimowe zawody. Ubiegłoroczna edycja nie obfitowała w śnieg, a dodatkowo opady deszczu i dodatnia temperatura nie dawała tylu frajdy i radości z jazdy, ile powinni dostać zawodnicy w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że będą to pierwsze od kilku lat iście zimowe warunki.

Tegoroczne zmagania rozpoczynają się w czwartek od super odcinka specjalnego, rozgrywanego na torze wyścigów konnych w miejscowości Karlstadt. Piątek to rywalizacja w Norwegii z serwisem w Krikenaer. Sobota przywita nas klasycznymi odcinkami, które powinny być skute lodem, umożliwiając kierowcom bardziej widowiskową jazdę wśród gęstych lasów Szwecji i śnieżnych band. Nie może zabraknąć również słynnej hopy Colina w Vargåsen. Ostatni dzień w Rajdzie Szwecji to powrót na trzy oesy w okolice znane z sobotniego etapu. W Värmullsåsen zaplanowano Power Stage, a w Karlstadt zakończenie zawodów.

Robert Kubica rywalizować będzie po raz drugi w swojej karierze na trasach Rajdu Szwecji. Debiut nie był udany. Niewielkie doświadczenie w tego typu zawodach oraz zmienne warunki pogodowe nie pozwoliły uzyskać Polakowi dobrego rezultatu. W tym roku nie będzie łatwiej. Sam Robert Kubica przypomina, że nadrzędnym celem jest zdobywanie doświadczenia oraz praca nad rozwojem własnego zespołu.

Otwarta pozostaje kwestia walki o zwycięstwo. Poza oczywistymi faworytami z zespołu Volkswagena, czyli Sebastianem Ogierem, Jari-Mattim Latvalą i Andreasem Mikkelsenem, „czarnym koniem” zawodów może być Mads Ostberg. Najlepszy z zespołu Citroena w Rajdzie Monte Carlo (czwarta pozycja) kierowca z Norwegii ma szansę na dobry rezultat, stawał tu na podium już czterokrotnie. Na czołowych miejscach może znaleźć się również Estończyk Ott Tanak z teamu M-Sport. Jeśli nie popełni błędu i nie uszkodzi samochodu również może być groźnym przeciwnikiem dla trójki VW, a także Norwega z Citroena.

Przydatne linki:
Dział WRC – wypowiedzi zawodników, aktualności z odcinków
Punktacja WRC
Kalendarz WRC
Sylwetki zawodników
Relacje w Polsat Sport Extra
Filmy związane z Rajdem Szwecji

You may also like
Do Góry