Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Szwecji 2019 – Ott Tanak wygrywa w Rajdzie Szwecji i obejmuje prowadzenie w mistrzostwach!

Pierwsze zwycięstwo Otta Tanaka w sezonie w Rajdzie Szwecji 2019, zadedykowane Markko Martinowi, który był bardzo blisko tego wyczynu przed laty. Drugie miejsce dla Esapekka Lappiego, a na najniższym stopniu podium uplasował się Thierry Neuville.

Niedzielne zmagania na trasach Rajdu Szwecji 2019 rozpoczął OS 17 Likenas 1 (21.19 km), gdzie po raz kolejny Jari Matti Latvala pokazał swoją prędkość, pierwszy czas i 0,2s przewagi nad aktualnym mistrzem świata Sebastianem Ogierem. Trzecie miejsce dla Esapekka Lappiego (+8,6s).  Z niewielką stratą za kierowcą Citroena dojechał Thierry Neuville (+8,8s) W najlepszej piątce znalazł się jeszcze Ott Tanak (+9,7s) – “warunki są bardzo ładne. Jechałem ostrożnie, gdzie tylko możliwe, ale jazda sprawia przyjemność” – mówił za metą lider Rajdu Szwecji.

Przedostatni odcinek drugiej rundy WRC, to ponowny przejazd OS Likenas, tym razem najszybciej tę próbę pokonał Elfyn Evans. Kierowca M-Sport Ford World Rally Team był szybszy od drugiego Esapekka Lappiego o 0,6s. Na trzecim miejscu zobaczyliśmy Krisa Meeka (+1,6s)- “byłem pod wrażeniem czasu Seba o poranku, warunki są trudniejsze na drugim przejeździe. Lód został zdrapany przez opony i tracisz optymalne punkty hamowania, ale jestem zadowolony z mojej jazdy” – relacjonował za metą Brytyjczyk. Na czwartej pozycji dojechał Andreas Mikkelsen (+2,4s), a piątka przypadła Thierremu Neuvillowi (+2,5s)

Power Stage, który jak zawsze zamyka rywalizację w każdej rundzie mistrzostw świata w Szwecji padł łupem Otta Tanaka – “to niesamowite, wiem jak bardzo mocno mój dobry przyjaciel Markko Martin chciał wygrać w Szwecji, kiedyś był bardzo blisko. Jestem szczęśliwy, że w końcu to zrobiliśmy i mamy zwycięstwo. Na Power Stage pojechałem dobrym rytmem, po prostu jechałem trochę szybciej niż normalnie, ale nadal bez ryzyka. To był dobry odcinek” – mówił wyraźnie zadowolony Tanak. Drugie miejsce wywalczył Thierry Neuville (+3,5s), a na trzecim miejscu dojechał Elfyn Evans (+4,4s). Czwarta lokata dla Sebastiana Ogiera (+4,9s), natomiast oczko niżej uplasował się Esapekka Lappi (+4,9s)

Klasyfikacja generalna Rajdu Szwecji 2019 – 1. Tanak 2. Lappi (+53,7s) 3. Neuville (+56,7s) 4. Mikkelsen (+1:05,4s) 5. Evans (+1:08,2s)
Do Góry