Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP, RO, KJS, RSMP, RSMŚl

Rajd Śląska 2018: Kasperczyk i Syty zwycięzcami!

Fot. Maciej Niechwiadowicz

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty zwyciężyli 2. Rajd Śląska, czwartą rundę tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski! Początkowo z triumfu cieszyli się Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń, jednak po zakończeniu ostatniego odcinka specjalnego załodze zespołu Tiger Energy Drink Rally Team cofnięto 10-sekundową karę czasową za potrącenie szykany, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku to właśnie oni wygrali rajd o 0,2s! Drugie miejsce wywalczyli Brzeziński i Kozdroń, a trzecie Gabryś z Natkańcem (+1:01,1s, Ford Fiesta R5).

Na kończącym rajd przeszło 10-kilometrowym Power Stege’u najlepszym czasem popisali się Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń. 0,3s za nimi uplasowali się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Z czasu w pierwszej trójce mogą się także cieszyć Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski, którzy znaleźli się 6,3s za zwycięzcami. Pierwszą piątkę uzupełnili Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (+7,5s) oraz Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (+8,3s).

 2. RAJD ŚLĄSKA – KLASYFIKACJA GENERALNA:

  1. Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (1:03:22,9s, Ford Fiesta R5)
  2. Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń (+0,2s, Škoda Fabia R5)
  3. Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (+1:01,1s, Ford Fiesta R5)
  4. Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (+1:21,6s, Ford Fiesta R5)
  5. Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski (+1:50,2s, Hyundai i20 R5)
  6. Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski (+2:52,8s, Subaru Impreza STi)
  7. Jacek Jurecki i Michał Trela (+5:01,4s, Peugeot 208 R2)
  8. Kacper Wróblewski i Jacek Spentany (+5:05,1s, Peugeot 208 R2)
  9. Damian Łata i Michał Majewski (+5:17,1s, Ford Fiesta Proto)
  10. Kamil Bolek i Marcin Gaś (+6:34,6s, Peugeot 208 R2)

Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska padła łupem Kostki i Martynka! Załoga Hondy Civic wygrała jednocześnie klasę drugą, wypracowując przewagę 8,4s nad Żarłokiem i Pietruszką. Podium zawodów uzupełnili Sordyl i Korzeniowski (+28,9s). W klasie pierwszej z triumfu mogą cieszyć się Bojanowski i Ksyt. Wśród załóg rywalizujących francuskimi samochodami najlepiej poradzili sobie Godula i Nowak. W klasie R zwyciężyli z kolei osamotnieni Gazda i Mikuliszyn. Klasa OPEN N padła łupem załogi Pacholec / Adamska. Makówka i Drzyzga odnieśli zwycięstwo w klasie OPEN 2WD.

Po dziewięciu odcinkach specjalnych w Motul HRSMP zwycięstwo odnieśli Luty i Celiński w Subaru Legacy! Minutę i czterdzieści cztery sekundy za nimi sklasyfikowano załogę Wolski / Krawiec w BMW 318is. Podium, ze stratą niespełna dwóch minut, uzupełnili Zaleski i Gruszczyński w Porsche 911 SC RS (+1:57,2s).
Do Góry