Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Sardynii 2018 (OS 1, WRC2): Kajto piąty, Pieniążek siódmy

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak uzyskują piątą pozycję w WRC2 na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Sardynii, tracąc 2,0s do najszybszej załogi. – Niesamowity odcinek, niesamowita atmosfera, wielu ludzi. Przyczepność była lepsza niż myślałem. Fantastyczny start rajdu dla nas – mówił Kajto. Mistrz Europy mierzył się w parze, przejeżdżając równocześnie odcinek, z drugą polską załogą – Łukaszem Pieniążkiem i Przemysławem Mazurem, którzy ukończyli na siódmej pozycji (+3,0s). – Myślałem, że możemy przejść płasko przez hopę, ale polecieliśmy w powietrze. Myślę, że byłem nieco zbyt optymistyczny! Nie mogę się doczekać jutra – komentował Pieniążek.

Zawodnicy WRC2 wyjechali na trasę pierwszego odcinka Rajdu Sardynii przed załogami w topowych samochodach. Najszybszy w klasie, na mierzącej 2 km próbie, zlokalizowanej na byłym torze motocrossowym, okazał się Veiby. Drugi rezultat zanotował Kopecký (+0,7s), podium klasy na odcinku uzupełnił Lefebvre (+0,9s). Czwarty był Tempestini (+1,7s). Pierwszą piątkę zamknęli właśnie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+2,0s).

Do czasu Kajetanowicza i Szczepaniaka po odcinku zostało doliczone 10s kary czasowej. Jako uzasadnienie podano “jump start”. Przez to strata polskiej załogi do liderów klasy wynosi obecnie 12,0s. Kajto spadł na dwunastą pozycję w WRC2.

fot. facebook/ŁukaszPieniążek
Do Góry