Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Sardynii 2018 (OS 1): próba dla Ogiera

fot. twitter/SébastienOgier

Właściwą rywalizację w siódmej rundzie tegorocznego WRC rozpoczęła 2-kilometrowa próba Ittiri Arena Show. Trasa odcinka zlokalizowana została na byłym torze motocrossowym. Dwa samochody ruszały równocześnie. Jako pierwsi na starcie pojawili się zawodnicy lokalnych mistrzostw, następnie stawka WRC3, WRC2 (więcej tutaj) oraz załogi w topowych rajdówkach.

Mikkelsen dotarł do mety z lekko uszkodzonym tylnym zderzakiem. – Nie zauważyłem tego, zrobiłem już wystarczająco dużo! Obyśmy mieli tutaj czysty rajd! – mówił. Problemy miał Breen. – Niestety utknąłem i straciłem pięć lub osiem sekund. Po prostu zaciągnąłem hamulec ręczny i po prostu się zatrzymałem – komentował.

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia uzyskali pierwszy czas na odcinku. Tylko 0,1s za załogą Fiesty ukończyli Andreas Mikkelsen i Anders Jæger, a o 0,7s wolniejsi od zwycięzców byli Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul.

Czwartą pozycję wywalczyli Elfyn Evans i Daniel Barritt (+0,9s), piątą Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+1,6s). Miejsca sześć i siedem zajęli kolejno: Esapekka Lappi i Janne Ferm (+1,7s) oraz Teemu Suninen i Mikko Markkula (+1,8s). Na ósmej lokacje ex aequo plasują się Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila oraz Mads Østberg i Torstein Eriksen (+1,9s). Czołową dziesiątkę zamykają Ott Tänak i Martin Järveoja (+2,5s).

Wypowiedzi zawodników po OS 1:

Neuville: dobry odcinek na rozpoczęcie rajdu, samochód działał bardzo ładnie. Muszę mieć nadzieję na deszcz w nocy, wtedy jutro wszyscy będą mieli śliskie warunki. 

Suninen: dobre wyniki dają pewność, ale to inny rajd, muszę o tym zapomnieć i skupić się na uzyskaniu dobrego wyniku w ten weekend.

Ogier: mam nadzieję, że utrzymamy się na szczycie, mieliśmy dobrą prędkość, ale nie mieliśmy spójności w Portugalii, więc mam nadzieję, że uzyskamy ją w ten weekend. 

Latvala: naprawdę ważne jest, aby uzyskać czysty przejazd i niezły wynik w rajdzie. Samochód jest dobry, start był OK, ale niektóre z zakrętów były trudniejsze, niż się spodziewałem.

Evans: nie tego spodziewałem się po Sardynii, trochę szamotałem się w wodzie. Woda była rozmazana na szybie, a wycieraczki jej nie usuwały.

You may also like
Do Góry