Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rajd Samsonas Rokiškis 2019 – litewskie zawody z interesującymi nazwiskami – zapowiedź

Rajd Samsonas Rokiškis „stał się znany na Litwie i za granicą po dwóch latach istnienia. Wskazuje na to coraz większa liczba uczestników z zagranicy i widzów. Zawodnicy z piętnastu różnych krajów uczestniczyli w zeszłorocznej imprezie. Wśród nich – legenda Finlandii, dziesięciokrotny mistrz Juha Salo, Teemu Asunma – lider mistrzostw Finlandii, mistrz Norwegii Kenneth Johnsrød, bramkarz „Madrid Real” Santiago Canizares, legenda WRC Toni Gardemeister i wielu innych.

Rekordowa liczba widzów była niewątpliwie pod wpływem znanych nazwisk, imponujących skoków i dwudniowej rajdowej fiesty. W dniach 3 – 4 sierpnia 2018 r. Odwiedziło ponad 40 tysięcy widzów. Przy okazji, organizatorzy „Samsonas Rally Rokiškis” zaprezentowali zupełnie nową „Toyota Yaris” dla zwycięzców w klasie R2. Nagroda była bardzo motywująca i zachęcała sportowców do walki.

Wśród zainteresowanych tegoroczną edycją są najważniejsze załogi z Litwy, Toni Gardemeister, Teemu Asunmy,. Jak również zespoły z Polski, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Irlandii i Niemiec. W dniach 9-10 sierpnia 2019 roku bez wątpienia najgorętsze letnie wydarzenie „Samsonas Rally Rokiškis”. Dla uczestników i widzów przygotowano wiele niespodzianek i nowości. Rajd rozpocznie rok sportu w Rakiszkach, ponieważ miasto zostało ogłoszone stolicą kultury Litwy w 2019.

„Samsonas Rally Rokiškis” organizowany jest przez instytucję publiczną „Automotoprojektai” założoną w 2005 roku. Kierownik placówki jest Audrius Gimžauskas – utytułowany kierowca wyczynowy. Firma ta zorganizowała w latach 2010-2018 imprezę na wysokim poziomie „300 Lakes Rally”. „Samsonas Rally Rokiškis“ jest organizowany i zarządzany przez „Automotoprojektai“ od 2018 r. Ścisła współpraca z partnerem „Samsonas Motorsport“ będzie kontynuowana w tym roku. Partnerstwo „Samsonas Motorsport” na całym świecie daje nam możliwość cieszenia się imponującymi gośćmi z zagranicy. Jest to interesująca propozycja na mapie motorsportowych wydarzeń w Europie.
Do Góry