Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Rzymu 2018 (OS 9-11): Grzyb i Wróbel awansują na podium

Już tylko 7,5 sekundy dzieli Aleksieja Łukjaniuka i Gianadomenico Basso w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzymu! Na cztery odcinki specjalne przed zakończeniem rywalizacji Rosjanin utrzymuje prowadzenie, jednak jego przewaga stopniała już o ponad połowę. Powody do zadowolenia mają polscy kibice. Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel wskoczyli na podium w klasyfikacji generalnej.

Pierwsza zaplanowana na niedzielny poranek próba Rocca di Cave została odwołana ze względów bezpieczeństwa, a zawodnicy zostali skierowani na kolejny odcinek specjalny trasą alternatywną. Z niespełna trzydziestominutowym opóźnieniem pierwsza załoga wystartowała do kolejnej próby, Monastero. Najszybsi na ponad dwunastokilometrowym odcinku specjalnym okazali się Basso i Lucca, którzy pokonali o 0,2 sekundy Griazina z Fedorowa oraz o 3,4 sekundy Campedellego pilotowanego przez Cantona. Do mety tego odcinka z jedenastym czasem dojechali Łukjaniuk i Arnautow. Rosyjska załoga straciła do zwycięzców tej próby 9,5 sekundy, a ich przewaga w klasyfikacji generalnej nad Basso i Luccą stopniała do 6,3 sekundy! – Jechałem tu zbyt zachowawczo. Nieźle, bez większych błędów, bezpiecznie – relacjonował Łukjaniuk. Do czołowej trójki Rajdu Rzymu po przejechaniu odcinka Monastero wskoczyli Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel. – Wszystko działa prawidłowo. Próbowałem jechać szybko, ale ten odcinek nie był dla mnie dobry. Popełniłem dużo błędów. Muszę pojechać lepiej podczas drugiej pętli – mówił na mecie Grzyb.

Trzeci odcinek specjalny niedzielnej rywalizacji we Włoszech padł łupem Aleksieja Łukjaniuka . Kierowca Forda Fiesty R5 był szybszy od Gianadomenico Basso o 1,2 sekundy. Oesowe podium skompletowali Campedelli i Canton.

Łukasz Habaj po wczorajszych problemach powrócił do rywalizacji. Pilotowany przez Daniela Dymurskiego kierowca osiągnął na porannych odcinkach specjalnych kolejno czternasty i piętnasty czas: – Trochę zbyt technicznie dla mnie, straciliśmy trochę czasu. Lubię szybsze odcinki. Mieliśmy czysty poranek – podsumował kierowca Forda Fiesty R5.

Klasyfikacja generalna Rajdu Rzymu po OS 11 (FIA ERC):

  1. Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow (1:15:44,3s, Ford Fiesta R5)
  2. Giandomenico Basso I Moira Lucca (+7,5s, Ford Fiesta R5)
  3. Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (+42,1s, Škoda Fabia R5)
  4. Paolo Andreucci I David Castiglioni (+48,0s, Peugeot 208 R5)
  5. Fabian Kreim i Frank Christian (+53,5s, Škoda Fabia R5)
  6. Bruno Magalhães i Hugo Magalhães (+1:16,7s, Škoda Fabia R5)
  7. Juuso Nordgren i Tapio Suominen (+1:33,4s, Škoda Fabia R5)
  8. Chris Ingram i Ross Whittock (+2:21,3s, Škoda Fabia R5)
  9. Fredrik Åhlin i Joakim Sjöberg (+2:39,9s, Škoda Fabia R5)
  10. Orhan Avicioglu i Burcin Korkmaz (+2:57,6s, Ford Fiesta R5)

You may also like
Do Góry