Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Portugalii – WRC-2 wygrywa Al-Attiyah, WRC-3 – Gilbert

Dziś w WRC-2 było o wiele spokojniej niż w WRC, gdyż przed dzisiejszym dniem Nasser Al-Attiyah (Ford Fiesta RRC) miał 49 sekund przewagi nad Esapekką Lappim, jadącym debiutującą w mistrzostwach świata Skodą Fabią R5. Trzeci na koniec soboty był kolega Lappiego z teamu Skody – Pontus Tidemand, który tracił do Lappiego 16,1 sekundy.

Al-Attiyah przewagę wybudował już w piątek. Wygrał 2 OSy z 5 i prowadził na koniec dnia z przewagą 13,5 sekundy nad Yazeedem Al-Rajhim, który wygrał jeden OS. Podium zamykał Pontus Tidemand, tracąc do lidera 29,9 sekundy. Karl Kruuda wygrał dwa OSy (Citroen DS3 R5), lecz błądził w kurzu, który nie opadł po poprzednim zawodniku i stracił ponad minutę. OS numer 5 nie odbył się z powodu pożaru lasu. W piątek wycofali się: Craig Breen (uszkodzona pompa oleju), Bernardo Sousa (awaria chłodnicy), Nicolas Fuchs (uszkodzenie zaworu upustowego), Martin Koci (awaria silnika).

320A5521W sobotę Katarczyk wygrał 3 OS z 6, pozostałe wygrywał Lappi. Z rajdu wycofał się Szwajcar Jonathan Hirschi. Zawodów nie ukończył także Y. Al-Rajhi, który uderzył swoim Fordem Fiestą RRC w kamień. Karl Kruuda dachował.

Pierwszym niedzielny przejazd Fafe wygrał Al-Attiyah powiększając przewagę do 54,8 sekundy nad Finem. Lappi po tym OSie dalej miał niewiele ponad 16 sekundowy zapas czasu nad Tidemandem. Piętnasty odcinek specjalny padł łupem kierowców Skody – wygrał Lappi, drugi był Tidemand. Prowadzący Al-Attiyah dojechał spokojnie do mety dopiero dziewiąty. Ostatni odcinek również wygrał Lappi, trzeci tym razem był Tidemand, a kierowców Skody rozdzielił zwycięzca rajdu – Nasser Al-Attiyah.

Wypadek na pierwszym niedzielnym OSie miał Keetoma (Ford Fiesta R5), który po skoku źle wylądował i urwał koło, a w efekcie dachował. Pierwsza trójka rajdu prezentuje się następująco: Nasser Al-Attiyah, na drugiej pozycji Esapekka Lappi (+12,0s), na trzeciej Pontus Tidemand (+37,8s) (do poprzedniego)

W klasyfikacji WRC-3 Rajd Portugalii wygrał Quentin Gilbert, za nim uplasowali się Pierre-Louis Loubet (+3:40,6s) i H. Haapamaki (+6:07,8s). Ponad siedem minut stracił Jean-René Perry, piątkę zamknął Ole Christian Veiby. Wszyscy w Citroenach DS 3 R3T.
Do Góry