Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Portugalii 2016 – Hyundai w komplecie

Hyundai wystawi aż 4 auta w nadchodzącym Rajdzie Portugalii. Do stałej ekipy kierowców dołączy Kevin Abbring, który pojedzie pierwszą generacją I20 WRC. Zespołowym partnerem Holendra będzie Thierry Neuville. Pierwszy zespół reprezentować będą Dani Sordo oraz zwycięzca poprzedniej rundy, Hayden Paddon.

Ekipa Hyundaia ma świetne wspomnienia związane z Portugalią, gdyż to właśnie tutaj Dani Sordo dał koreańskiemu zespołowi pierwsze oesowe zwycięstwo. Tegoroczna edycja rajdu to dziewiętnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 368 kilometrów. Największą bolączką tej imprezy będzie odpowiedni dobór opon oraz kamienie na drodze podczas drugiego przejazdu odcinków specjalnych.

– Nigdy nie zapomnę tego, co stało się w Argentynie – mówi Hayden Paddon. – Jestem niezwykle szczęśliwy jednak teraz muszę się zrestartować i na nowo stanąć do walki. Cieszy mnie, że rozpoczynamy cykl europejskich rajdów, gdyż mam na nich spore doświadczenie. Celem jest kontynuowanie naszego świetnego tempa – zakończył Nowozelandczyk.

Największym wsparciem kibiców będzie się cieszył Dani Sordo, dla którego kibice z Hiszpanii zawsze tłumnie przybywają do pobliskiej Portugalii. – Kocham atmosferę tego rajdu. Północna wersja tej imprezy bardzo się różni od tej, która była rozgrywana na południu. W tym sezonie mieliśmy już kilka dobrych występów i mam nadzieję, że tym razem uda się nam stanąć na podium.

Na wolny od przygód rajd najbardziej liczy Thierry Neuville, który tegorocznego sezonu nie może zaliczyć do udanych. – Mimo kilku nieudanych występów wciąż staramy się myśleć pozytywnie. Rajd Portugalii jest dla wszystkich wciąż dość nowy, ale przez moje dobre wyczucie opon i świadomość trudności odcinków podczas drugiej pętli, czuję się tu pewnie. Musimy się skoncentrować na szybkim znalezieniu rytmu i wykorzystaniu naszej pozycji na trasie – zakończył Belg.

Do WRC powraca Kevin Abbring, dla którego będzie to szósty start z ekipą Hyundaia. W ostatnim czasie Holender zajmuje się głównie testowaniem I20 w specyfikacji R5. – Jestem bardzo podekscytowany szansą startu w mistrzostwach świata. Mam już doświadczenie związane z tym rajdem, gdyż startowałem tu jeżdżąc jeszcze w JWRC, jednak odcinki na północy różnią się od tych południowych. W rajdzie wystąpimy ubiegłoroczną wersją I20 WRC, która jest mi dobrze znana, i w której czuję się pewnie. Chciałbym ukończyć ten rajd w pierwszej dziesiątce, jednak tą imprezę postrzegam jako przygotowanie do Rajdu Sardynii, gdzie liczę na to, że będę bardziej konkurencyjny.
Do Góry