51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, WRC

Rajd Polski z wygranym oesem, czas na Estonię

Zespół Rallytechnology wziął udział w minionym Rajdzie Polski, siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Peugeotem 208 R2 wystawianym przez rybnicką firmę rywalizowali Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz, osiągając metę na szóstym miejscu w kategorii WRC3 i wygrywając jeden z odcinków specjalnych. A nie było to łatwe zadanie!

Zawody liczyły ponad 300 kilometrów odcinków specjalnych. Choć w większości rozgrywane były na suchej, szutrowej nawierzchni, to w samej końcówce pogoda spłatała figla i zawodnicy rywalizowali w błocie, głębokiej koleinie i dużych kałużach. W takich warunkach świetnie poradzili sobie Gryc i Kuśnierz, wygrywając finałowy odcinek specjalny, rozgrywany jako Power Stage. – Ten rajd był piekielnie szybki! Zdarzały się oesy, na których jechaliśmy z prędkością ponad 175 km/h po drodze tak wąskiej, że pomieści tylko jeden samochód! 5 bieg, zakręty i hopy – to nie jest zabawa dla ludzi o słabych nerwach – komentował na mecie kierowca, Tomasz Gryc.

Z wyniku zadowolony jest również Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology. – Końcówka zawodów była bardzo nieprzewidywalna, ale przyniosła nam duży sukces, czyli wygraną odcinka specjalnego. Gratuluję Tomkowi i Michałowi, wykonali bardzo dobrą robotę. Z Mazur wróciliśmy do naszej siedziby, by przygotowywać Forda Fiestę R5 dla Łukasza Habaja i Piotra Wosia. Duet już w dniach 15-17 lipca rywalizować będzie w szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Na starcie Rajdu Estonii stanie 13 samochodów klasy R5, w tym Mistrzowie Europy, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Będzie się działo, trzymajcie kciuki!

Zespół zachęca do śledzenia konta na Facebook’u oraz do odwiedzenia swojej strony internetowej.
Do Góry