Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Rajd Polski w miniaturze

33 załogi staną do rywalizacji na trasach Rajdu Warmińskie Szutry (17-18 czerwca). Wśród nich są także Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. W zawodach, które stanowią drugą rundę tegorocznego InterCars Szuter Cup, reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team wystartują Fordem Fiestą R5.

InterCars Szuter Cup to cykl rozgrywany w północno-wschodniej części Polski. Jak sama nazwa wskazuje kalendarz tych rozgrywek tworzą wyłącznie rajdy, w których zawodnicy ścigają się po luźnej nawierzchni. Rywalizacja w Rajdzie Warmińskie Szutry 2017 będzie się toczyć na ośmiu oesach wytyczonych wokół miejscowości Jeziorany – około 30 km na północny-wschód od Olsztyna. Łączny dystans odcinków specjalnych przygotowanych przez organizatora rajdu – Olsztyński Klub Rajdowy – wynosi blisko 60 km.

Oprócz Tomka i Damiana w Rajdzie Warmińskie Szutry kibice zobaczą także dwie inne załogi w Fordach Fiesta R5. Pierwszą z nich pojedzie rajdowy mistrz Polski z sezonu 2014, czyli Wojciech Chuchała pilotowany przez Sebastiana Sadowskiego, dla których będzie to trening przed zbliżającym się Rajdem Polski. W drugiej Fieście usiądą Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski, czyli pilot, z którym Chuchała triumfował w RSMP w 2014 roku. Trzy wymienione załogi będą klasyfikowane w kategorii Gość 4WD, w której łącznie zgłosiło się sześć zespołów. W sumie na trasę zawodów wyruszy 11 załóg w samochodach napędzanych na wszystkie koła.

Druga runda InterCars Szuter Cup 2017 ruszy w niedzielę, 18 czerwca o 10:00. Koniec zawodów również w niedzielę – o 16:30 w Jezioranach.

Tomasz Kasperczyk:

Nie ma co ukrywać – jazda samochodem rajdowym na szutrze to wielka frajda, niezależnie od tego czy startuje się samochodem WRC, R5 czy ośką. Ale nie tylko o przyjemność tu chodzi. W naszym tegorocznym kalendarzu są spore przerwy między rajdami, a tych nie da się zastąpić treningiem czy testami. Dlatego też zdecydowaliśmy się na start w Rajdzie Warmińskie Szutry – by utrzymać dobrą dyspozycję i nie „zardzewieć” przed kolejnymi bataliami o ważne punkty. Na oesach wokół miejscowości Jeziorany postaramy się pojechać nie tylko szybko, ale także widowiskowo, bo chcemy, żeby ten rajd był przyjemnością nie tylko dla załóg, ale także i dla kibiców. Do zobaczenia!
Do Góry