ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Polski 2016 (OS 1-5): Mikkelsen i Paddon w walce o prowadzenie, Ogier poza podium

Ubiegłoroczny zdobywca drugiego miejsca w Rajdzie Polski – Andreas Mikkelsen, pilotowany przez Andersa Jaegera (VW Polo R WRC) – prowadzi po pierwszej pętli zmagań w Mikołajkach. Tylko 2,6s tracą jednak do niego Hayden Paddon i John Kennard w Hyundaiu i20 WRC. Za Nowozelandczykami sensacyjnie Ott Tänak z Raigo Mõlderem (Ford Fiesta RS WRC) ze stratą 6,0s do lidera.

Norweska załoga, prowadząca w zawodach, we wszystkich dotychczasowych odcinkach specjalnych plasowała się na podium. Z pięciu wygrała aż 3, co daje jej obecnie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Mimo to zawodnik Volkswagena nie był z siebie w pełni zadowolony. – Nie jechałem na sto procent. Jeszcze nie wprawiłem się w pełni w odcinki. Ale podsumowując, ranek był dla nas całkiem udany. – mówił po zakończeniu 5 odcinka specjalnego. Ze swojego występu w pełni zadowolony nie był także Paddon. – Czasy naszych przejazdów zbliżają się do szczytu, ale miałem bardzo podsterowny samochód. Mamy mnóstwo rzeczy do poprawy popołudniu. – komentował zawodnik. Pętlę do udanych zalicza za to trzeci Tänak. Wygrał jeden z dzisiejszych odcinków specjalnych, we wszystkich plasował się na podium. – Jestem zadowolony z dzisiejszego poranka, ale druga połowa pętli była naprawdę sucha i zmagaliśmy się z przyczepnością. Popołudniu musimy mądrze wybrać opony. Jestem dobrej myśli. – mówił Estończyk.

Na czwartej pozycji uplasowali się Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+9,3s, VW Polo R WRC), dalej na piątym Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+14,7s, Hyundai i20 WRC). Szóstą pozycję zajmuje fiński duet Jari-Matti Latvala i Miika Anttilla (+20,1s, VW Polo R WRC), za nimi na siódmym są Stéphane Lefebvre i Gabin Moreau (+20,2s, Citroen DS3 WRC). Ósme miejsce to druga załoga Citroena – Craig Breen i Scott Martin (+23,8s, Citroen DS3 WRC). Dziesiątkę zamykają Fiesty z M-Sportu: 9. Eric Camilli i Benjamin Veillas (+30,0s, Ford Fiesta RS WRC) oraz 10. Mads Østberg i Ola Fløene (+38,8s, Ford Fiesta RS WRC).

W WRC2 lideruje Pontus Tidemand z Jonasem Anderssonem, przed drugimi Teemu Suninenem i Miiko Markkulą (+6,5s) i trzecimi Esapekką Lappim i Janne Ferme (+9,8s). Cała trójka jedzie Skodami Fabiami R5. Najlepsza polska załoga – Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Ford Fiesta R5) – zakończyła pierwszą pętlę na 6. pozycji w klasie. Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak (Skoda Fabia R5) – na 15., a Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem (Ford Fiesta R5) – na 17.

W WRC3 i J-WRC prowadzi Simone Tempestini i Giovanni Bernacchini przed norweską załogą – Ole Christian Veiby i Stig Rune Skjaermoen (+2,4s). Trójkę zamykają Terry Folb i Franck Le Floch (+44,7s). Wszyscy jadą Citroenami DS3 R3T. W WRC3 na 6. miejscu są Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (Peugeot 208 R2). Druga polska załoga – Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (Opel Adam R2) są na 8. miejscu w WRC3 i na 7. w J-WRC. Andrea Crugnola i Michele Ferrara pojechali za szybko na hopie Tänaka. W efekcie uszkodzili chłodnice, nie wiadomo czy Włosi pojadą dalej.

W Drive DMack Fiesta Trophy całe podium zajmują brytyjscy kierowcy: 1. Jon Armstrong/Noel O’Sullivan 2.Gus Greensmith/Alex Gelsomino (+2,4s) 3.Osian Pryce/Dale Furniss (+9,3s). Na czwartym, rewelacyjnym miejscu są Jakub Brzeziński i Jakub Gerber (+32,5s).

Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Harmonogram 2. pętli:
OS-6 Chmielewo-2 (6,52 km) 13:55
OS-7 Wieliczki-2 (17,30 km) 15:40
OS-8 Świętajno-2 (21,14 km) 16:50
OS-9 Stare Juchy-2 (13,50 km) 17:35
OS-10 Mikołajki Arena-2 (2,50 km) 19:28
Serwis C – Mikołajki 19:58 (45 minut).
Do Góry