WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
next arrow
Slider

Kategoria: WRC

Rajd Polski 2015: rywalizacja w klasach po sobotnim etapie

WRC-2: Druga pętla rozpoczęła się odwołaniem odcinka czternastego, więc zawodnicy popołudniu pokonali jedynie trzy OSy, w tym trzeci już przejazd Areny Mikołajki. Odcinek numer 15. wygrał E. Lappi, drugi był kolega z teamu Skody – P. Tidemand. Na kolejnym odcinku dwa pierwsze miejsce znów zajęte przez zawodników czeskiego producenta, tym razem pierwszy P. Tidemand, drugi E. Lappi. Za nimi, na obydwu próbach plasował się Estończyk K. Kruuda w Citroenie DS3 R5. Ostatni dziś OS wygrał P. Tidemand przed E. Lappim i K. Kruudą.

Polacy zajmowali, podobnie jak na pierwszej dzisiejszej pętli, przeważnie miejsca z początku drugiej dziesiątki. Na Arenie Mikołajki zajęli miejsca w pierwszej piątce! K. Hołowczyc na odcinkach drugiej pętli odpowiednio zajmował pozycje: dwunastą, jedenastą i piątą. J. Kołtun dotrzymuje tempa Hołkowi, dzięki czemu pozycje na odcinkach jakie uzyskał to: jedenasta, dwunasta i czwarta. Wracający dziś w Rally2, H. Ptaszek dojeżdżał jako trzynasty, szesnasty i dwunasty.

17. H. Ptaszek (+1:10:45,4)

W klasyfikacji RC2 M. Oleksowicz zaraz za polską czołówką – czternaste czasy na OS15, OS16, a na OS17 trzynasty. W efekcie przed niedzielą jest dziesiąty (+8:44,1) K. Oleksowicz trochę słabiej – pozycje: siedemnasta, trzynasta oraz szesnasta. W klasyfikacji generalnej RC2 plasuje się na czternastej pozycji (+16:41,3).

WRC-3: OS15 oraz OS16 padł łupem S. Tempestini, który wrócił na fotel lidera. Na drugie miejsce, przez problemy z silnikiem, spadł Brytyjczyk O. Pryce. Odcinek 17 to zwycięstwo trzeciego w klasyfikacji H. Haapamakiego.