M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Polski 2015: Ogier na czele, Kubica znów drugi na Arenie

Trzeci (i ostatni zarazem) przejazd Areny w Mikołajkach zakończył sobotnie zmagania LOTOS 72. Rajdu Polski. Był to kolejny dzień trudnej walki o pozycje – zarówno lidera, jak i niższe miejsca. Na czele utrzymali się Francuzi, którzy delikatnie zwiększyli swoją przewagę względem wczorajszego dnia. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) prowadzą o 5,6s. – Jestem bardzo zadowolony ze swojego rajdu, liderowanie w rajdzie jadąc jako pierwsza załoga jest bardzo satysfakcjonujące. Walka jest bliska i jestem gotowy aby kontynuować ją jutro.

fot. Piotr Wyparło

fot. Piotr Wyparło

Andreas Mikkelsen i Ola Fløene po wyrównanej walce zajmują drugie miejsce (+5,6s, Volkswagen Polo R WRC). – Jestem zadowolony z mojego dnia. Wyjechaliśmy na twardych oponach, po tym odcinek został odwołany a to zniszczyło mój plan gry. Ott Tänak i Raigo Molder zajmują trzecie miejsce (+17,6s, Ford Fiesta RS WRC). – Widać jak mocna jest walka między nami. To miło w niej uczestniczyć. Czuję się naprawdę dobrze.

Na czwartej pozycji plasują się Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+19,1s, Volkswagen Polo R WRC). – Ciągle uważam, że mogłem zrobić lepszą robotę. Byłem trochę zbyt ostrożny w niektórych miejscach. Piąta lokata to Hayden Paddon i John Kennard (+55,6s, Hyundai i20 WRC). Na szóstym miejscu są Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+1:15,1s, Hyundai i20 WRC). – Jestem bardzo zadowolony z siebie i pracy, jaką dzisiaj zrobiłem. Nie wybierałem dobrze opon, ponownie popełniłem błąd – ale mocno cisnęliśmy i nie straciliśmy za dużo czasu.

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zajęli ponownie drugie miejsce na Arenie i kończą dzień na siódmym miejscu (+1:29,1s, Ford Fiesta RS WRC). – Dość trudny dzień, ale przebiegł dobrze dla nas mimo, że walczyłem na drugiej pętli z twardymi oponami. Znów jesteśmy tu na drugim miejscu. Zrobiliśmy tu co mogliśmy – trzy przejazdy i trzy drugie miejsca! Jest świetna atmosfera, dużo kibiców, jutro będą tłumy. Za Polakami są Kris Meeke i Paul Nagle (+1:39,4s, Citroën DS3 WRC). – Miękkie opony po prawej, twarde po lewej. Pomieszaliśmy. Jesteśmy wystarczająco zadowoleni.

Dziewiąte miejsce zajmują Mads Østberg i Jonas Andersson (+1:56,0s, Citroën DS3 WRC). Pierwszą dziesiątkę zamykają Dani Sordo i Marc Martí (+2:17,1s, Hyundai i20 WRC). – Nie jestem zadowolony. OK, ciągle tutaj ale nie cieszę się z mojej jazdy.

Już wkrótce podsumowanie WRC-2, WRC-3 oraz Drive DMACK Fiesta Trophy.

Pełną relację z LOTOS 72. Rajdu Polski znajdziesz na www.rajdy24.pl/RajdPolski. Jesteś świadkiem ciekawych wydarzeń na trasie? Prześlij nam informację lub zdjęcie na 887 856 856 lub [email protected]!

Nieoficjalna klasyfikacja LOTOS 72. Rajdu Polski (po sobocie):
[table id=59 /]

Ott Tänak – BIG JUMP! Youtube version: http://filmy.rajdy24.pl/img/4089/tanakmolder-big-jump-wrc-rally-poland-2015/Film: Mateusz Pezda / J-Records#WRC #RallyPoland

Posted by Rajdy24 on 4 lipca 2015
Do Góry