Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Polski 2015 – Hyundai Motorsport wystawi cztery i20 WRC

Tuż po podwójnym podium w Rajdzie Sardynii Hyundai Motorsport chce kontynować swoją dobrą passę w Rajdzie Polski, wystawiając aż cztery samochody. Do Thierrego Neuville’a, Daniego Sordo i Haydena Paddona dołączy Kevin Abbring.

Thierry Neuville zajął trzecie miejsce w Sardynii i chce powtórzyć ubiegłoroczny dobry występ w Mikołajkach. – Mamy dobre wspomnienia, ponieważ ukończyliśmy ubiegłoroczną edycję na trzecim miejscu, wygrywając niektóre odcinki. Naprawdę cieszę się przed szybkimi, płynnymi odcinkami Polski. Jest tu dość piaszczyście, przez co na drugiej pętli bywają głębokie koleiny, ale i tak miło się jeździ. Jeśli masz idealne, precyzyjne notatki, można mieć naprawdę dużo zabawy. Byliśmy zaskoczeni podium w Sardynii, ale to świetny wynik dla zespołu i mam nadzieję, że możemy coś podobnego zrobić w Polsce.

W poprzedniej edycji nie jechał Dani Sordo, zrobił jednak wtedy zapoznanie z polskimi odcinkami, co powinno pomóc mu zminimalizować różnicę do rywali. – W zeszłym roku byłem tylko na zapoznaniu, to będzie mój pierwszy raz za kierownicą i20 WRC w tej imprezie. Trudno przewidzieć czego możemy się spodziewać, ponieważ dużo odcinków będzie nowych, ale są to szybkie drogi, podobne do Finlandii. Zespół był mocny w ubiegłym roku w Polsce, poprzednia runda wypadła pozytywnie, także mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie podobnie.

Hayden Paddon był chyba najbardziej wyróżniającą się postacią poprzedniej rundy, na której zdobył swoje pierwsze podium w karierze. – Na Sardynii osiągnęliśmy świetny wynik, ale nie możemy dać się ponieść emocjom. Musimy na każdym rajdzie skupić się na naszej pracy. Polska jest całkiem ładnym rajdem, podobnym w niektórych miejscach do Finlandii – szybko, płynnie, z wieloma szczytami. Jest miękko i piaszczysto, więc na drugich przejazdach bywa grząsko. Odcinki są fajne i trzeba dostosować swój styl jazdy, więc nie mogę się doczekać powrotu.

Kevin Abbring, startujący aktualnie w Rajdzie Ypres, zadebiutował w i20 WRC podczas Rajdu Szwecji. Zastępował wtedy kontuzjowanego Daniego Sordo. Rajd Polski będzie dla niego pierwszą planowaną rundą w zespole. – Mimo, że brałem udział w Szwecji, było to spowodowane szczególnymi okolicznościami. Polska będzie moim pierwszym rajdem z czterech zaplanowanych. Zwyciężyłem tutaj w 2009 roku w ramach JWRC. To bardzo szybka i piaszczysta impreza, również z wąskimi partiami w lasach. Będzie to mój pierwszy szutrowy rajd w samochodzie klasy WRC, to ważne, aby zrobić dobre notatki i budować rytm. To dobrze będzie widzieć cztery samochody w parku serwisowym.
Do Góry