M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Rajd Nadwiślański 2019: Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym zdominowali Puławy

Druga rudna Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zorganizowana w okolicy Puław, była tematem wielu tekstów i kontrowersji. Po dniu rywalizacji na trasach pośród sadów najlepszą załogą jest duet Tomasz Kasperczyk / Damian Syty jadący dobrze kibicom znaną Fiestą R5.

Wygrana większość odcinków specjalnych i przewaga nad drugą załogą Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk (+26,6s) może być lekkim zaskoczeniem. Szczególnie, że do przejechania było jedynie sześć prób, które składały się z trzech oesów przejeżdżanych dwukrotnie. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Marcin Słobodzian z Kamilem Kozdroniem (+1:25,0s)

Na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej dojechał Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar (+1:49,0s). Jest to jak na razie wyrównanie najlepszego wyniku w historii startów dla załogi Hyundaia i20 R5. W najlepszej piątce znalazł się jeszcze Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem (+2:38,9s). Dalej w tabeli widnieje Daniel Chwist razem z Kamilem Hellerem (+3:53,3s). Siódma lokata dla załogi Kabaciński /Kuśnierz, którzy jednocześnie wygrali klasę OPEN 4WD (+4:16,5s). Tomasz Zbroja jadący z Jakubem Wróblem wywalczyli ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, jadąc Citroenem DS3 R3T (+4:54,6s), dziewiąta lokata dla Kacpra Wróblewskiego, który debiutował za kierownicą Hyundaia i20 R5 (+5:04,1s), a dziesiątkę zamknął duet Kotarba / Kotarba w nowym dla siebie Citroenie C3 R5 (+6:25,9s)
Do Góry