Kajetan Kajetanowicz pojedzie w siedmiu rundach WRC 3
4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: HRSMP, RSMP

Rajd Nadwiślański 2019: Paweł Hoffman z Marcinem Barłogą po przygodzie w Świdnicy są gotowi do startu

Paweł Hoffman - Saab 96 V4 - Rajdy24.pl

Rzeszowska załoga rajdowa w składzie Hoffman / Barłoga pierwszy raz będą brać udział w Rajdzie Nadwiślańskim. Zawody odbędą się w dniach 31 maja – 1 czerwca w Puławach i okolicy. Aby wystartować Saab musiał przejść wielopoziomowe naprawy.

Do ostatnich chwil był przygotowywany, ponieważ poprzedni rajd okazał się mocno uciążliwy. Większość usterek, które powstały były powiązaniem po uderzeniu w krawężnik na pierwszym miejskim OS-ie w Świdnicy.

Paweł Hoffman: No cóż, niewielki błąd na świdnickim spowodował niewyobrażalny łańcuch usterek. Wymienię tylko kilka z nich. Uszkodzone koło i opona, uszkodzona i przesunięta geometria przedniego zawieszenia, uszkodzona przekładnia kierownicza, oraz przekładnia główna w skrzyni. Dodatkowo zerwane mocowanie silnika w karoserii, wskutek czego uszkodziły się wszystkie poduszki silnika, a jego przesunięcie spowodowało wysunięcie się półosi i kilka kilometrów jazdy na jednej półosi i szperze. To oczywiście przypaliło płyty szpery. A na koniec zerwanie koła rozrządu od wałka wyrównawczego i jazda bez chłodzenia… i panewki do wymiany. Jednak w Serwisie Hoffman stanęliśmy na wysokości zadania i wystartujemy naszym kochanym Saabem w Nadwiślańskim ☺ ☺ ☺ .

Marcin Barłoga: Kiedy usłyszałem o tych wszystkich usterkach, to się za głowę złapałem. Nie wierzyłem, że wystartujemy w kolejnym rajdzie. A kiedy Paweł powiedział abym dokonał zgłoszenia, a samochód był w kawałkach i na dodatek nie było wszystkich części to pomyślałem, że chyba pieniędzy mu nie szkoda, bo pewnie wpisowe przepadnie. A tu patrz… jedziemy !!!
Do Góry