Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RMPZ, RO, KJS

Rajd Monte Karlino: zbliża się koniec terminu zgłoszeń!

Pierwszą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej stanowi 41. Rajd Monte Karlino, impreza organizowana przez Automobilklub Koszaliński. Organizatorzy przypominają, że dziś w nocy mija pierwszy termin zgłoszeń, a same zawody rozegrane zostaną w dniach 21-22. marca.

Dzięki współpracy z firmą VISEE na najlepszych w klasyfikacji generalnej czekają nagrody pieniężne. Zwycięzca rajdu otrzyma czek na 1000 złotych, drugi zawodnik 600 i trzeci 300 złotych.

Baza Rajdu Monte Karlino trzeci rok z rzędu ulokowana będzie właśnie w Karlinie – ale tym razem w pachnącej nowością, wspaniałej Hali Sportowej Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu. Na sobotę zaplanowano odbiór administracyjny oraz dwa prologi. Pierwszy z nich to białogardzka starówka, jednak w mocno zmienionej konfiguracji, a drugi po zachodzie słońca w Karlinie na zupełnie nowej trasie.

Niedziela będzie bardzo pracowita – najpierw aż 12 odcinków specjalnych o maksymalnej dozwolonej długości, a na deser Superoes w centrum Koszalina – także zmodyfikowany w stosunku do lat ubiegłych. W sumie na zawodników czeka 15 odcinków o nawierzchni asfaltowej, betonowej oraz po kostce brukowej. Na ceremonię mety oraz uroczyste zakończenie rajdu i wręczenie pucharów organizatorzy zaproszą do Hali RCTiS w Karlinie – ta ceremonia także będzie niezwykła.

– Przygotowaliśmy niepowtarzalną niespodziankę dla zwycięzców rajdu – ale tajemnicę ujawnimy dopiero po zamknięciu listy zgłoszeń. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować każdemu Powiatowi, Gminie, Miasteczku i Wiosce przez które przejeżdża nasz rajd oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego rajdowego święta. Zapraszam do udziału w 41 edycji Rajdu Monte Karlino wszystkich kierowców i pilotów zarówno tych doświadczonych, jak i tych, którzy po raz pierwszy zechcą wziąć udział w tego typu imprezie, a do kibicowania na trasie rajdu kibiców i fanów motorsportu. Jestem przekonany, że rajd zapewni wszystkim uczestnikom mnóstwo prawdziwie sportowych emocji. Do zobaczenia na rajdowych trasach w dniach 21-22 marca 2015r.! – mówi dyrektor, Maciej Raczewski.

You may also like
Do Góry