M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Meksyku 2018 (OS 1): Neuville, Tänak, Ogier

fot. twitter/GerardGrouveSport ‏

Pierwszy odcinek specjalny, jaki pokonywali zawodnicy w ramach trzeciej rundy WRC, był zlokalizowany w centrum miasta Guanajuato i mierzył nieco ponad 2,5 km. Widowisko potęgowały dawne tunele wykorzystywane do wydobywania srebra, przez które wiodła trasa próby. Zawodnicy zgodnie twierdzili, że atmosfera w Meksyku, tworzona przez zgromadzonych kibiców, jest niepowtarzalna.

Najlepiej poradzili sobie Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Załoga Hyundaia wykręciła czas 2:06,7s. – Jest wspaniale, ale oczywiście będzie to trudny weekend. Nie mogę się jednak doczekać i cieszę, że tu jestem. Zawsze jest świetnie, to jeden z moich ulubionych rajdów – komentował kierowca po ukończeniu odcinka. Na drugiej pozycji uplasowali się Ott Tänak i Martin Järveoja w Toyocie, tracąc do zwycięzców 1,9s. Pierwszą trójkę uzupełnili Sébastien Ogier i Julien Ingrassia. Duet zespołu M-Sport Ford był gorszy od Neuville’a o 2,0s. Po tym jak Francuzi dojechali na metę próby, Ogier wspiął się na dach samochodu, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców. Dołączył do niego Ingrassia ubierając… maskę meksykańskiego zapaśnika. – To dla niego normalne – mówił mistrz świata o swoim pilocie. – Lubi robić show.

fot. Twitter/Ogier

Kolejne pozycje zajęli: 4. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+2,5s, Toyota Yaris WRC), 5. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+2,9s, Toyota Yaris WRC), 6. Andreas Mikkelsen i Anders Jæger (+3,2s, Hyundai i20 Coupe WRC), 7. Kris Meeke i Paul Nagle (+3,5s, Citroën C3 WRC), 8. Dani Sordo i Carlos del Barrio (+4,5s, Hyundai i20 Coupe WRC), 9. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+4,6s, Ford Fiesta WRC ’17), 10. Sébastien Loeb i Daniel Elena (+4,7s, Citroën C3 WRC), 11. Teemu Suninen i Mikko Markkula (+4,9s, Ford Fiesta WRC ’17) ex aequo z najlepszą załogą w WRC2 – Pontusem Tidemandem i Jonasem Anderssonem (+4,9s, Škoda Fabia R5).

Podium w klasie uzupełnili Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen (+2,4s, Škoda Fabia R5) oraz Gus Greensmith i Craig Parry (+3,1s, Ford Fiesta R5). Obrót o 180 stopni zaliczył Jari Huttunen. – Było bardziej ślisko niż się spodziewałem i obróciliśmy się – komentował Fin.

W WRC3 samotnie jadą Tom Williams wraz z Philem Hallem w Fordzie Fiesta R2.

Wypowiedzi po OS 1:

Meeke: naprawdę, naprawdę śliskio, myślę, że moje tempo było dobre. Doceniam wsparcie ze strony meksykańskich fanów.

Mikkelsen: tu jest pięknie. Przyjemnie jest tu przyjechać i dobrze jest wrócić. Mam nadzieję, że pójdzie nam dobrze w ten weekend.

Tänak : to jest fantastyczne! Kocham tych ludzi i to miejsce w Guanajuato. Nadchodzą fantastyczne odcinki.

Lappi: to coś, czego nigdy wcześniej nie widziałem. Liczba widzów tutaj jest, wow, niesamowita!

Latvala: to niewiarygodne, zawsze wspaniale być tutaj w Guanajuato. Nie mogę się doczekać reszty imprezy, odczucia są dobre.

 
Do Góry