Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Meksyku 2016 – Hyundai celuje w podium

Ekipa Hyundaia liczy na kolejne podium w mistrzostwach świata. Jeśli nowa generacja i20 WRC dojedzie w pierwszej trójce, będzie to trzecie podium z rzędu dla koreańskiej ekipy w tym sezonie. Wcześniej, na podium w Monte Carlo stanął Thierry Neuville i Nicolas Gillsoul, a w Szwecji Hayden Paddon i John Kennard. Czy pierwszy szutrowy rajd w sezonie pozwoli na osiągniecie hat-tricka?

Rajd Meksyku to stosunkowa młoda runda WRC, gdyż w kalendarzu mistrzostw pojawiła się dopiero w 2004 roku. Meksyk to potężne wyzwanie dla maszyn oraz załóg. Temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza będą się mocno dawać w znaki kierowcom, a wysoko położone oesy sprawią, że silniki stracą 20% mocy.

Wielką niewiadomą jest odcinek Guanajuato, który liczy aż 80 kilometrów. To najdłuższy oes w WRC od 1983 roku! Rajd zakończy Power Stage Agua Zarca, o długości ponad 16 kilometrów. Łącznie, kierowcy będą musieli pokonać 399 km oesowych.

Hayden-Paddon-Rally-Mexico-2015– Rajd Meksyku będzie mi się zawsze dobrze kojarzył, ponieważ to tutaj zdobyłem swoje pierwsze podium w WRC. To także miejsce, w którym zdobyliśmy pierwsze podium dla Hyundaia, dlatego na pewno cały nasz zespół wiąże z tym rajdem duże oczekiwania – mówi Neuville. – Po poprzednim rajdzie wyeliminowaliśmy kilka problemów, jakie miałem z autem, co napawa mnie optymizmem i daje nadzieje na kolejny finisz na podium.

– Rajd Meksyku to naprawdę fajna impreza z niezwykle malowniczymi oeasami – mówi Sordo. – Trasa całego rajdu jest położona wysoko nad poziom morza, co sprawia, że silnik stracą trochę mocy. Drogi mają bardzo dobrą nawierzchnię, jednakże drugi przejazd będzie diametralnie inny od tego pierwszego. W ten weekend będę się starał walczyć o podium, gdyż wiem, że z naszym nowym autem jest to możliwe – zakończył Hiszpan.

– Jestem bardzo podekscytowany przed Rajdem Meksyku – mówi Paddon. – Po dwóch zimnych i mokrych rajdach, cudownie będzie zasmakować trochę słońca. Impreza będzie niezwykle trudna, gdyż czeka nas kilka długich odcinków, a w szczególności 80-kilometrowy Guanajuato. Cały rajd będzie jedną wielką nauką jazdy nowym i20 WRC po szutrze. Mam nadzieję, że uda nam się tu zrobić dobry wynik.
Do Góry