Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Szuter Cup

Rajd Kormoran – druga runda Szuter Cup – już niedługo!

fot. facebook/RajdKormoran

Już niebawem, bo w pierwszy weekend wakacji, rozegrana zostanie kolejna edycja Rajdu Kormoran. Zawodnicy zmierzą się na trasie imprezy, która po Rajdzie Polski ma najdłuższą historię wśród polskich imprez motorowych. Przez lata to właśnie Kormoran przyciągał na warmińskie i mazurskie szutry najlepszych w kraju zawodników. W 2014 roku powrócił do Mikołajek i wszystko wskazuje, że zadomowił się tutaj na dobre. Trudno dziwić się, skoro zmagania zaplanowano na znanych wszystkim kibicom malowniczych odcinkach specjalnych. Do tego dochodzi niezwykły klimat urokliwych Mikołajek, wakacyjna atmosfera i wsparcie władz lokalnych.

Trasa drugiej rundy cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar nie różni się od trasy ubiegłorocznej: 9 odcinków specjalnych – dwukrotnie pokonywany OS Tałty, trzyktotnie OS Baranowo, trzykrotnie OS Sady i na koniec Super Oes na Torze Rajdowym Mikołajki. Prawie 60 km odcinków specjalnych. Próby sportowe są bardzo zróżnicowane – OS Tałty piaszczysty, kręty, między polami. OS Sady doskonale znany z Rajdu Polski – z nową, równą nawierzchnią. OS Baranowo – dla odważnych, szybki, między drzewami. Nie zabraknie także widowiskowych zakrętów i hopek.

Sobota (23 czerwca) to czas przeznaczony na odbiór administracyjny, badanie kontrolne oraz zapoznanie z trasą odcinków specjalnych. Organizatorzy na zakończenie dnia, przygotowali Ceremonię startu, która jak obiecują, ma być wydarzeniem nie mniej ciekawym niż dotychczas. Oprócz prezentacji zawodników, towarzyszyć jej będzie wiele atrakcji, szczególnie skierowanych do najmłodszych kibiców. A to za sprawą wyścigu JUNIOR Race w samym centrum Mikołajek. Ceremonia startu będzie doskonałą okazją do spotkania i porozmawiania z zawodnikami oraz do obejrzenia z bliska samochodów rajdowych.

W niedzielę (24 czerwca) rywalizacja na trasie rajdu rozpocznie się o 10.00 wyjazdem z parku serwisowego. Załogi ruszą na pierwszą pętlę, pokonując trzy odcinki specjalne: Tałty, Baranowo i Sady. Podobnie będzie wyglądała druga pętla. Trzecia to dwa odcinki: Baranowo i Sady. Po wizycie w serwisie, chwilę po 17.00, zawodnicy będą rywalizować na torze w Mikołajkach. Tam także odbędzie się ceremonia zakończenia 42. Rajdu Kormoran.

Rywalizacja w cyklu Szuter Cup rozpoczęła się nieco ponad tydzień temu. Już dzisiaj wiemy, że podczas 42. Rajdu Kormoran na pewno nie zabraknie zawodników z czołówki cyklu. Start zapowiedziało też kilku zawodników z RSMP. Organizatorzy przygotują kilka punktów widokowych, gdzie bezpiecznie można oglądać zmagania rajdowców. Odległości między odcinkami są tak dobrane, by kibice mogli obejrzeć rywalizację w różnych miejscach. Tradycyjnie prosimy o bezpieczne kibicowanie, by wszyscy mogli cieszyć się z kolejnego, rajdowego święta na Mazurach.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że w pierwszy weekend wakacji Mikołajki staną się stolicą sportu, nie tylko motorowego. Połączone zostaną dwie dyscypliny, z pozoru niemające ze sobą nic wspólnego. Mikołajki zostaną opanowane przez miłośników czterech i dwóch kółek a to za sprawą 42. Rajdu Kormoran oraz wyścigu MTB Mazury. Jak widać, w Mikołajkach czekają nie tylko atrakcje dla miłośników szybkiej jazdy po odcinkach specjalnych. Organizatorzy zachęcają do przyjazdu całą rodziną, zwłaszcza pasjonatów jazdy rowerem.

Organizatorzy kierują podziękowania w stronę partnerów i sponsorów: Bizol, MSP Mielniczyn, Primavera, będących partnerami cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar. W pomoc przy organizacji imprezy, jak co roku, zaangażowały się również fabryka opakowań foliowych z wielokolorowymi nadrukami Rossoplast oraz przedsiębiorstwo Żarna, specjalizujące się m.in. w obróbce stali i aluminium. Wśród partnerów rajdu jest również firma JKJ Rent A Car, oferująca wynajem krótko i średnioterminowy samochodów osobowych oraz dostawczych. Za wsparcie organizatorzy dziękują także burmistrzowi Mikołajek, pracownikom samorządu, Centrum Kultury Kłobuk, lokalnej policji i straży pożarnej, Nadleśnictwu Maskulińskiemu oraz mieszkańcom.

Program Rajdu

OTWARCIE LISTY ZGŁOSZEŃ
4 czerwca 2018 r. (poniedziałek)

ZAMKNIĘCIE LISTY ZGŁOSZEŃ
18 czerwca 2018 r. (poniedziałek) do godz. 24:00

OPUBLIKOWANIE LISTY ZGŁOSZEŃ
20 czerwca 2018 r. (środa) godz. 20:00
www.rajdkormoran.eu

ODBIÓR ADMINISTRACYJNY
23 czerwca 2018 r. (sobota) od godz. 10:00 do godz. 12:30

ZAPOZNANIE Z TRASĄ
23 czerwca 2018 r. (sobota) od godz. 10:30 do 16:30

BADANIE KONTROLNE BK 1
23 czerwca 2018 r. (sobota) od godz. 16:00 – 17:30,
Tor Mikołajki

CEREMONIA STARTU
23 czerwca 2018 r. (sobota) godz. 18:30
Plac Wolności, Mikołajki

OPUBLIKOWANIE LISTY STARTOWEJ
23 czerwca 2018 r. (sobota) godz. 21:00
Oficjalna Tablica Ogłoszeń – Biuro Rajdu, www.rajdkormoran.eu

CEREMONIA METY / ROZDANIE NAGRÓD
24 czerwca 2018 r. (niedziela) godz. 18:00
Tor Mikołajki

Harmonogram rajdu

SOBOTA 23.06.2018 r.
18:30 Koncert i Ceremonia startu

NIEDZIELA 24.06.2018 r.
10:18 OS 1 Tałty I
11:11 OS 2 Baranowo I
11:36 OS 3 Sady I
12:08 Serwis
13:01 OS 4 Tałty II
13:54 OS 5 Baranowo II
14:19 OS 6 Sady II
14:51 Serwis
15:54 OS 7 Baranowo III
16:19 OS 8 Sady III
16:45 Serwis
17:05 OS 9 Super Oes Mikołajki
18:00 Meta Rajdu

Organizatorem zmagań jest Olsztyński Klub Rajdowy, natomiast współorganizatorem Automobilklub Mazurski. Wszelkie pozostałe informacje dotyczące rajdu oraz mapki znajdują się na stronie www.rajdkormoran.eu

You may also like
Do Góry