WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Hiszpanii 2019 – Thierry Neuville liderem przed finałowym dniem

Sobotni etap Rajdu Hiszpanii to pojedynek kierowców Hyundaia. Na prowadzeniu Thierry Neuville, drugi jest Dani Sordo, a trzecie miejsce zajmuje lider mistrzostw – Ott Tanak

Asfaltowe odcinki specjalne Rajdu Hiszpanii, pozwoliły zwiększyć tempo Thierremu Neuville’owi, który wyprzedził Sebastiena Loeba i Daniego Sordo. Jeśli Ott Tanak na koniec ostatniego dnia zawodów wyprzedzi Daniela Sordo zapewni sobie pierwszą mistrzowską koronę.

Do tej pory wykonywałem swoją pracę, a moi koledzy z zespołu opierali się przed Ottem Tanakiem, ale oczywiście Ott był szybki dzisiejszego popołudnia. Spróbujemy dokończyć pracę, którą zaczęliśmy wczoraj rano i zobaczymy czy Tanak awansuje na drugie miejsce” – powiedział Thierry Neuville.

Dla Estończyka sobota, to wspinaczka w klasyfikacji generalnej rajdu. na początek piąte miejsce. Później po cztery wygrane odcinki specjalne i awans na trzecią pozycje.

Dziś rano nie czułem się zbytnio zrelaksowany, ale mogłem się wczuć i złapać rytm. Chcielibyśmy utrzymać tę presję, ale odrobienie czasu będzie trudne” – skomentował Ott Tanak

Zgodnie z zapowiedziami Jari Matti Latvala wspiera zespół Toyoty, szczególnie po wypadku Krisa Meeke, jego pozycja ma duże znaczenie (+46,8s). Na szóstym i siódmym miejscu dwaj kierowcy M-Sport Ford World Rally Team, odpowiednio Elfyn Evans (+1:09,2s) oraz Teemu Suninen (+1:24,5s) i jest to najsłabsze tempo wśród wszystkich samochodów WRC, które nie miały bardzo dużych problemów.

W WRC2 Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem zajmują trzecie miejsce, ze stratą ponad minuty do lidera Erica Camilliego.
Do Góry