Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Finlandii 2019 – Thierry Neuville liderem po pierwszym dniu

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Finlandii to od kilku lat niezmienna miejska próba Hajru, którą wygrywa Thierry Neuville.

Tradycyjnie Rajd Finlandii inauguruje miejski odcinek specjalny OS1 Hajru 1 (2,31 km), który jest wymagający i wbrew pozorom można na nim stracić sporo czasu, gdy popełnimy błąd. Asfaltowo-szutrowa nawierzchnia, wąska charakterystyka trasy i wysokie krawężniki, to znak rozpoznawczy tej próby. Załogi doskonale zdają sobie sprawę, że prawdziwa rywalizacja rozpoczyna się jutro, dlatego czasy nie są tak miarodajne, jak odcinka testowego.

Aktualnie liderem Rajdu Finlandii jest Thierry Neuville, który wyprzedził drugiego Otta Tanaka o 0,7s – “Ciężko pracowaliśmy od początku roku, szczególnie do tego wydarzenia. Mam nadzieję, że przyniesie nam to w odpowiednim momencie korzyść. Jestem dobrze przygotowany i chcę zapewnić zespołowi dobry wynik w Finlandii” – powiedział za metą Belg. Ott Tanak nieco studzi emocje, ponieważ zdaje sobie sprawę z sytuacji, w której jutro musi otwierać trasę – “Jutro będzie trudny dzień, ale musimy sobie z nim poradzić. Zobaczymy, co będzie możliwe, ale na pewno będziemy próbować” – komentuje Tanak. Za Estończykiem uplasował się jego kolega z zespołu Kris Meeke (+1,2s). Czwarte miejsce wywalczył Sebastien Ogier (+1,3s), a w najlepszej piątce znalazł się jeszcze Andreas Mikkelsen (+2,2s). Dalej na szóstym miejscu dojechał Craig Breen (+2,4s), który uzyskał taki sam czas jak Teemu Suninen i Jari Matti Latvala. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Esapekka Lappi (+3,1s) i plasujący się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej rajdu Kalle Rovanpera (+4,8s)
Do Góry