Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC, Za lotną

Rajd Finlandii 2019 oczami kibica cz. II – wizyta w parku serwisowym

Przelot z Gdańska do Finlandii odbył się z małymi problemami, które nieco pokrzyżowały nam plany, jednak najważniejsze jest to, że udało się dotrzeć do parku serwisowego w czasie, w którym wiele działo się.

Można spojrzeć na to co dzieje się w parku serwisowym z wielu stron. Od strony kibica duże wrażenie robi dostępność kierowców, samochodów i ludzi z obsługi, którzy są bardzo serdeczni. Osoby odpowiedzialne za obsługę czasami nie do końca wiedzą, gdzie wszystko się znajduję, ale zrobią wiele, żeby daną informację pozyskać. Nastawienie Finów do kibiców jest bardzo dobre, poza tym każdy fiński kierowca jest tutaj w centrum uwagi, nie ma znaczenia, czy jedzie samochodem WRC, a może Fiestą R2. Czuć, że to jest “ich” rajd, ponieważ prawdopodobnie każdy zdaje sobie sprawę z tego w jak ważnym, historycznym i co najważniejsze widowiskowym wydarzeniu uczestniczy. Odczuwalna jest pozytywna duma ze wszystkiego co ma miejsce. Całe miasto żyje rajdem i to nie jest na pokaz, pochodzi z “rajdowego serca”. Liczba kibiców, dziennikarzy i osób zaangażowanych jest trudna do opisania.

Park serwisowy jest podzielony na dwie części. Rajdowe Mistrzostwa Świata mają swoją aleje sławy na zewnątrz. Pozostałe samochody są ukryte w holu. Wokoło jest bardzo duża liczba sklepów z pamiątkami, gadżetami rajdowymi i innymi rzeczami, które mogą być atrakcyjne dla rajdowych fanów.  Bardzo interesująca jest dostępna gazetka, która kosztuje 2 Euro. Znajdziemy w niej najpotrzebniejsze informacje, dzięki którym bez większych problemów dotrzemy na odcinki specjalne. Przeczytamy wypowiedzi zawodników i inne ważne informację. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z rzeczy, które nie mają wielkiego związku z samym rajdem, ale nie można ich lekceważyć to ceny w sklepach. Są całkiem przystępne, artykuły spożywcze i różnego rodzaju napoje 😉 można kupić całkiem tanio…

 

 
Do Góry