Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Finlandii 2019 – Latvala nowym liderem, tuż za nim Meeke, Lappi i Tanak

Piątkowa rywalizacja w Rajdzie Finlandii to łącznie dziesięć odcinków specjalnych, na których najlepiej radzili sobie kierowcy kierowcy Toyoty. Na koniec dnia na prowadzeniu jest Jari Matti Latvala przed Krisem Meekem i Esapekką Lappim.

Ostatni odcinek specjalny dnia to dobrze znana z czwartku miejska próba Hajru 2 (2,31 km), który bardzo przypadł do gustu Thierry Neuvillowi, który także wczoraj zapisał na swoje konto tę próbę. Na drugim miejscu sklasyfikowano Krisa Meeke, który uzyskał taki sam czas jak Sebastien Ogier (+0,5s). Za podium znalazł się Ott Tanak (+0,8s), a najlepszą piątkę zamknął Andreas Mikkelsen (+1,0s).

“To był dla nas dobry dzień, ale popołudnie było frustrujące, jest trudno, zobaczymy co będzie jutro” – komentował Ott Tanak.

“Dobry dzień, to niesamowite co wydarzy się jutro, ponieważ rywalizacja jest zacięta. Jestem lekko rozczarowany moim czasem” – mówił na mecie lider rajdu Latvala, który na odcinku Hajru 2 zajął ósmą pozycję.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu jest Jari Matti Latvala, drugi Kris Meeke traci (+1,2s), trzecie miejsce wywalczył Esapekka Lappi (+2,4s). Za podium znalazł się Ott Tanak (2,6s), który odkurzał odcinki specjalne. Do najlepszej piątki wskoczył jeszcze Craig Breen (+14,2s). Oczko niżej uplasował się kolega z zespołu Andreas Mikkelsen (+14,6s). Siódme miejsce wywalczył Sebastien Ogier (+15,1s), ósmy dojechał Thierry Neuville (+30,9s), dziewiąta lokata należy do Teemu Suninena (+52,6s), natomiast czołową dziesiątkę zamyka Gus Greensmith (+1:38,6s)

Fot. www.wrc.com

 
Do Góry