Kajetan Kajetanowicz pojedzie w siedmiu rundach WRC 3
4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Rajd Faraonów: Sonik wygrywa etap, Małysz szukał drogi

Rafał Sonik wygrał trzeci odcinek specjalny Rajdu Faraonów i umocnił się na prowadzeniu. Polak ma 4.37min przewagi nad Mohamedem Abu-Issa. – Było groźnie. Poleciałem dziś w niebo! Szczęśliwie wróciłem na czterech kołach – mówił Sonik.

Było groźnie. Poleciałem dziś w niebo! Szczęśliwie wróciłem na czterech kołach.

Scary moment. I've flown into the sky today! Luckily I've got back on the four wheels.
video: Mateusz Szelc
#rajdfaraonow #pharaonsrally #worldcup #worldchampion #orlenteam #pknorlen #verva #yamaha #raptor #sahara #saharadesert

Posted by Rafał Sonik on 14 maja 2015

Dzisiejszy etap był trudny dla samochodowej załogi Orlen Team. Adam Małysz i Xavier Panseri zajęli siódme miejsce, utrzymując się na czwartym w klasyfikacji. – Za nami naprawdę szalony odcinek – ocenia Adam. – Przynajmniej ze trzy razy się gubiliśmy. Dojechaliśmy na metę etapu jako siódma załoga, ale na szczęście strata jest nieduża. Dziś ci, którzy jechali w tym rajdzie w poprzednim roku, byli w lepszej sytuacji, bo odcinek był ułożony dokładnie jak w ostatniej edycji. Nie ma jednak co narzekać. Jestem zadowolony, bo jedziemy w tempie i w dodatku jechało się naprawdę fajnie. Gdyby nie te pomyłki, pewnie bylibyśmy w czołówce jak wczoraj. Jestem dobrej myśli, bo rajd się przecież nie kończy. Teraz tylko trzeba nam dopingu i waszego trzymania kciuków, bo przed nami dwa skomplikowane etapy i wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Po etapie liderem nadal Nasser Al-Attiyah, drugi jest Yaazed Al Rajhi (+2.16min), zwycięzca dzisiejszego etapu. Pierwszą trójkę uzupełnia Władimir Wasiliew (+5.47min), Małysz traci 14.25min. Szóste miejsce zajmują Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (+24.04min).

Jakub Piątek zajął trzecie miejsce na odcinku i utrzymuje się na pozycji wicelidera klasyfikacji motocykli.
Do Góry