Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: HRSMP, RSMP

Rajd Dolnośląski 2016: 63. zgłoszenia na liście!

fot. Paweł Szarzyńśki

Łącznie 63. zgłoszenia (w tym 10. w dodatkowej, nieliczonej w sezonie rundzie Historycznego Rajdowego Pucharu Polski) liczy lista do 50, jubileuszowej edycji Rajdu Dolnośląskiego. Piąta runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana zostanie już w dniach 6-8. października.

Do okolic Dusznik-Zdroju i Zieleńca zjadą cztery samochody klasy R5. Fiestami pojadą Grzyb i Hundla, Brzeziński i Gerber oraz Gabryś i Natkaniec, natomiast Fabią Nivette z Hellerem. Siedem zgłoszeń widnieje w klasie OPEN N – Fiesty Proto podstawią Stec/Rathe, Rzeźnik/Browiński i Łata/Grudziński, Subaru Imprezy Banasiewicz/Drahan, Słobodzian/Wróbel, natomiast Mitsubishi Lancery Kotarba/Kotarba i Niwergol/?.

Dwa zgłoszenia w klasie 3 – Biedrzyński i Sobczak w Renault Clio R3 oraz powracający po przerwie Wróblewski ze Spentanym w Renault Clio R3T. Aż 12 załóg powalczy w klasie 4, na czele z Polońskim/Doboszem, Grycem/Kuśnierzem i Lewandowskim/Hryniukiem (Peugeoty 208 R2). Po przerwie w Puławach wracają m.in. Jurecki/Trela (Peugeot 208 R2) czy Byśkiniewicz/Boba (Opel Adam R2). Osiem pozycji w klasie OPEN 2WD. Pojadą m.in. zdobywcy statuetek plebiscytu Na 110%, Chmielewski i Majewski (BMW R+ Maxi), a także Borkowski i Białowąs (BMW E30) czy Halicki i Tkacz (Fiat 500 Abarth).

Kręcioch i Borko otwierają liczącą siedem załóg stawkę w 4F. Fiestami pojadą także m.in. Stalmach/?, Górny/Cieślar, Strychalski/Pochroń czy Krysiak/Gacek. W 4N dwa duety: Pyra/Pyra oraz Dominik/Zator (Hondy Civic Type-R).

Cztery załogi powalczą w HR3: Oplami Astra pojadą Winczaszek/Kohut, Zych/Duniewicz, Sidor/?, natomiast BMW 318 IS Janecki/?. W HR4 sześć pozycji, na czele z załogami w składach Kurp/Grzywaczewski (Honda Civic), Rawski/? (VW Polo GTI), Temple/Chrupcała (Honda Civic). W HR5 samotnie Stolarek i Dwornik (Suzuki Swift).

W HRPP z pomiarem czasu pojedzie pięć załóg: Rowiński/Tokarska (Audi Quattro), Zaleski/Gruszczyński (Porsche 911 S.C. RS), Wysocki/Pawlik (Renault 5 GT Turbo), Żyszczyński/Woźnica (BMW 2000 Ti) oraz Lenczowski i Krzystanek (Renault 11). Pięć zgłoszeń także w klasie pokaz, czyli bez pomiaru (m.in. Głowala w Maździe, Kacprzyk w Lancii Delta Integrale, Chojnacki w BMW E30 M3, Winiarski w Fiacie 125p., Molicki w VAZ Ładzie 2107 VFTS).

– Lista zgłoszeń zrobiła nam się naprawdę zadowalająca, bo zostaje zamknięta na 63 pozycji. To na tle pozostałych rund Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wypada całkiem dobrze. Dodatkowo grupę zawodników wzbogacą Mistrzowie Europy Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski, którzy pojawią się na trasie Power Stage w Kłodzku. Pojadą przed całą czołówką w Volkswagenie Polo Proto ze stajni Dytko Rent. I tu rodzi się niezwykłą szansa przejażdżki na prawym fotelu u Krzysztofa Hołowczyca. Wszystko za sprawą akcji pomocy dla Szymka – mówi Łukasz Biegus, dyrektor 50. Rajdu Dolnośląskiego.

Przypomnijmy, w tym roku wstęp na wszystkie odcinki Rajdu Dolnośląskiego jest bezpłatny. Organizatorzy apelują jednak do kibiców rajdowych i sympatyków motorsportu o pomoc dla 11-letniego Szymona z Polanicy – Zdroju. Chłopiec ma 18 wad wrodzonych i walczy o naprawę serca. Pilnie potrzebuje interwencyjnego zabiegu wszczepienia zastawki Melody metodą cewnikowania serca. Pomoc dla Szymka to m.in. SMS na numer: 72365 treść: S4305 koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT). Można też wpłacać środki na konto za pośrednictwem fundacji.

Specjanie dla Szymka swoje co-drivy na aukcję oddają także trzej rajdowcy. W piątek na trasie odcinka testowego będzie można przejechać się z Pawłem Krysiakiem w Fordzie Fiesta R2 z Evo Techu, a także z Jankiem Chmielewskim w zjawiskowym BMW R+ Maxi. Natomiast w sobotę, przed Power Stage ktoś będzie mógł zasiąść na prawym fotelu Volkswagena Polo Proto u Krzysztofa Hołowczyca. Wszelkie szczegóły związane z aukcjami podane zostaną na oficjalnej stronie rajdu, a także na Facebooku. Licytacja rusza w środę, 28 września, a zamknięta zostanie w środę, 5 września o godz. 12-tej.

Zobacz listę zgłoszeń
Do Góry