Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Rajd Dakar: Sainz w nowym zespole?

Tegoroczny zwycięzca Rajdu Dakar, Carlos Sainz, miał otrzymać propozycję współpracy ze strony zespołów Mini i Toyoty – donoszą hiszpańskie media. Kierowca w tym roku tryumfował za sterami Peugeota. Marka ta, ze względu na swój rallycrossowy program, nie planuje dalej rywalizować w Dakarze. Cyril Despres, Stéphane Peterhansel, Sébastien Loeb i Carlos Sainz muszą poszukać więc nowych zespołów, jeśli chcą uczestniczyć w przyszłorocznej edycji rajdu.

Carlos Sainz odkłada w czasie decyzję o wyborze zespołu ze względu na to, że chce się dowiedzieć jak najwięcej szczegółów na temat trasy w 2019 roku. Ponadto, oba zespoły proponujące współpracę, różnią się wykorzystywanym sprzętem. Toyota obecnie wystawia pickupa, natomiast Mini pracuje nad autem typu buggy. Oba rozwiązania mają dobre i złe strony, nad którymi Sainz musi się zastanowić.

Ze składu Peugeota tylko Loeb wydaje się nie być zainteresowany dalszymi startami (więcej przeczytasz o tym tutaj), co podkreślał w wywiadach. Peterhansel i Despres chcą natomiast brać udział w zmaganiach i szukają partnerów.
Do Góry