“Jestem dumna i zadowolona z rezultatów” – wywiad z Magdaleną Misiarz
Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Rajd Dakar 2018: jutrzejszy etap odwołany

fot. facebook/DakarRally

Złe prognozy pogodowe i ulewne deszcze – to przyczyny odwołania poniedziałkowej części zmagań. Dziewiąty etap miał prowadzić z Tupizy do Salta i zakończyć rywalizację na terenie Boliwii. Biwak, na który dziś docierają zawodnicy jest pokryty błotem i panują na nim uciążliwe warunki. Organizatorzy zdecydowali, że uczestnicy rajdu pokonają trasę do startu kolejnego etapu w formacji karawany.

Podróżowaliśmy z jednego rejonu Boliwii do drugiego, a teraz znajdujemy się w miejscu, w którym pogoda jest bardziej zmienna. W ciągu ostatnich kilku godzin mocno padało. Biwak już teraz jest w złym stanie. Jutro możemy zorganizować etap, ale wolimy nie podejmować ryzyka. Zamiast tego wyślemy karawanę zawodników drogami i potem będziemy kontynuować zmagania.

Od początku wiedzieliśmy, że w tej części Boliwii są zmienne warunki pogodowe. Przeprowadzenie etapu byłoby ryzykowne. Nie chcemy zakłócić tego, co do tej pory było fantastycznym Dakarem. Wolimy postępować nieco zachowawczo, a następnie być w stanie przeprowadzić etap dziesiąty w najlepszy możliwy sposób

– podsumowywał Marc Coma, dyrektor sportowy Dakaru, dla redakcji Autosportu.

Etap numer dziesięć będzie prowadził z Salta do Belen.
Do Góry