Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Cypru 2018 (OS 10): Galatariotis lideruje, Al-Attiyah dogania rywali

Simos Galatariotis i Antonis Ioannou liderują w Rajdzie Cypru! Lokalni zawodnicy mają 12,7s nad będącymi nad drugim miejscu Bruno i Hugo Magalhãesami! Tuż za plecami Portugalczyków czai się wciąż przyśpieszający Nasser Al-Attiyah, który do drugiego miejsca traci zaledwie 5,6s! Dziesiąty odcinek specjalny został przerwany po wypadku załogi  Nordgren / Suominen. Škoda Fabia R5 fińskiej załogi wypadła z drogi i zderzyła się z dwoma cywilnymi samochodami. Na szczęście w wypadku nikomu nic się nie stało. Zawodnicy udali się już na serwis. Do końca rajdu pozostały trzy odcinki specjalne!

News aktualizowany…

WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW PO OS 10:

Simos Galatariotis: będziemy mocniej cisnąć na następnych odcinkach. Odczuwam presję, ponieważ nigdy wcześniej nie wygrałem rajdu. 

Bruno Magalhães: nie będę mocniej cisnął, musiałem ominąć wiele kamieni. Chcę uniknąć kapci i utrzymać moją pozycję. 

Nasser Al-Attiyah: zdecydowaliśmy się nie cisnąć od samego początku. Odcinek był bardzo trudny. Wydaje mi się, że tracę moc. Dzisiaj jest OK, ale wczoraj było dużo gorzej. Kiedy ciśniemy, tak jak teraz, jestem pewny, że możemy wygrać. Auto chyba się męczy…

Norbert Herczig: chcemy oszczędzić opony na następną pętlę. 

Orhan Avcioğlu: na autostradzie poczułem wibracje z drążka sterowniczego. Musimy to sprawdzić na serwisie. 

Vojtěch Štajf: myślałem, że mamy kapcia po prawej stronie, więc starałem się jechać wolniej w prawych zakrętach. Staramy się trzymać drogi.
Do Góry