ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Cypru 2018: kwalifikacyjny dla Al-Attiyaha. Ptaszek w pierwszej dziesiątce

fot. FIA ERC

Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel zajmują pierwsze miejsce na odcinku kwalifikacyjnym Rajdu Cypru i to oni na początku wybiorą swoją pozycję startową. – To był naprawdę fajny rajd ostatnim razem. Mieliśmy jeden moment, ale staramy się robić wszystko, co w naszej mocy na tym odcinku. Wiesz, że lubimy ten rajd – komentował katarski kierowca. Drugi rezultat, na ponad 6-kilometrowej próbie, wykręcają Juuso Nordgren i Tapio Suominen, notując stratę rzędu 1,825s. Trzeci kończą Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow, wolniejsi o 2,518s od Nassera.

Zaraz za czołową trójką uplasowali się Orhan Avcioğlu i Burçin Korkmaz (+4,508s) oraz Simos Galatariotis i Antonis Ioannou (+4,745s). Miejsca szóste, siódme i ósme zajęli kolejno: Bruno i Hugo Magalhães (+5,165s), Vojtěch Štajf i Marcela Ehlová (+6,024s), Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak (+7,0s). Czołową dziesiątkę uzupełnili Norbert Herczig i Ramón Ferencz (+7,283s) oraz Dávid Botka i Márk Mesterházi (+9,8s).

Pełne wyniki znajdziesz tutaj.

Wypowiedzi zawodników po odcinku kwalifikacyjnym:

Nordgren: na pewno jesteśmy całkiem zadowoleni z czasu. Naprawdę dobry czas Nassera. Wiem, że jest dobry w takich warunkach. Mamy pozytywne odczucia i atmosferę pracy w zespole, staramy się mieć solidne tempo. W ten weekend nie będziemy w trybie ataku, chcemy czystego rajdu.

Nobre: Rajd Cypru jest jak gra wideo, jest bardzo ślisko. Staramy się jechać szybko w niektórych zakrętach, niektóre natomiast są trochę wąskie. 

Ptaszek: Rajd Akropolu był dobry, wiesz, że wciąż stajemy się szybsi. Czas jest dobry, ale w porównaniu do testowego odcinka nieco się zmienił, był jeszcze jeden zakręt. Chcemy uzyskać więcej doświadczenia, więc zobaczymy.

Herczig: odcinek był dość zakurzony, ale wszystko było w porządku. Nie udało nam się zorganizować najlepszych ustawień przed rajdem. Czas jest całkiem dobry, ale to nie wystarczy.

Magalhães: próbuję znaleźć dobrą konfigurację. Ten czas jest w porządku. Myślę, że wykonałem dobrą robotę. Konfiguracja samochodu musi być prawdopodobnie nieco wyższa, więc niektóre części muszą zostać obcięte.

Łukjaniuk: w ten weekend będzie dramat. To będzie długa droga, aby być przed innymi kierowcami.
Do Góry