Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Cypru 2017 (OS 1-4): Al-Attiyah przed Kajetanowiczem i Griazinem

Fot. FIAERC

Tegoroczny Rajd Cypru rozpoczął się od najlepszego czasu Griazina. Łotysz zaledwie o 0,1s wyprzedził Al-Attiyaha i o 10,1s Kajetanowicza. – Bardzo ślisko. Czyścimy drogę i nie możemy nic zrobić, a jestem głodny… muszę utrzymać koncentrację. Nie jest to łatwe, bo nie ufam notatkom w wielu miejscach, ale poprawimy to – powiedział na mecie mistrz Europy. Czwarte i piąte miejsce zajęli lokalni kierowcy, czyli kolejno: Tsouloftas (+20,9s), Timotheou (+27,3s). Szóstą pozycję zajął Magalhães (+38,1s), który swoją stratę zawdzięcza jeździe w kurzu. – Nie wiem co się stało, jechałem 10 kilometrów w kurzu. Nic nie widziałem, byłem tuż za nim na asfalcie, widział mnie. Było gdzie mnie przepuścić. Mam nadzieję, że organizatorzy coś zrobią – komentował na mecie Magalhães, który “utknął” za Bostancim. Dalsze miejsca zajęli: Tlusťák (+45,7s), Demosthenous (+1:01,5s), Panteli (+1:07,6s) oraz Denktaş (+1:10,1s)

OS2 został wstrzymany po awarii załogi Denner Deniz / Topcu Ömer. Ich Lancer Evo X blokował drogę, przez co odcinek został odwołany, a resztę kierowców przekierowano na następny odcinek specjalny.

Trzecia próba sobotniego dnia była pechowa na Nikołaja Griazina. Łotysz popełniał błędy, choć i tak pozwoliło mu to na zajęcie trzeciej pozycji na odcinku (+17,9s). – Popełniliśmy dwa duże błędy. Pierwszy nie był tak duży, na drugim musieliśmy zawrócić. Myślę, że było za szybko, to był ciasny zakręt – powiedział Griazin. Odcinek wygrał Al-Attiyah. Drugi czas wykręcił Kajetanowicz (+5,1s). – W tym momencie nie mamy dobrej pozycji, ale to po wczoraj. Tak czy siak jestem zadowolony, teraz było trochę lepiej. Cały czas czyścimy drogę, nie jest łatwo. Szukamy linii, czasami jej nie ma – powiedział Kajto. Za podium znaleźli się Bostanci (+28,3s) i Tsouloftas (+34,7s). Na swoją pozycję startową mocno narzekał Bruno Magalhães, który uzyskał szósty czas (+35,2s). – Nie wiem co się dzieje. Wczoraj mieliśmy kwalifikacyjny, teraz jadę za Kajtem. Wystartowałem do odcinka z otwartymi drzwiami, w ogóle nie mogłem się skoncentrować. Czas jest bardzo zły przez to wszystko – powiedział lider Mistrzostw Europy. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Timotheou (+37,5s), Tlusťák (+53,3s), Denktaş (+1:07,9s) i Remennik (+1:08,3s).

Ostatni odcinek pętli (4,15 km) wygrał Nasser Al-Attiyah. 1,3s stracił Griazin, a 1,6s stracił Kajetanowicz. –  Cała pętla była dobra dla nas. Nie było idealnie, ale nasza pozycja na trasie taka jest. Mamy dobrą prędkość, postaramy się cisnąć na drugiej pętli. Teraz, na tureckiej stronie był bardzo śliski asfalt. Niektóre miejsca przypominają odcinki Barbórki Warszawskiej – powiedział Kajto. Czwarty czas odnotował Bruno Magalhães (+3,8s), który awansował dzięki temu o jedną pozycję. – Zmienię coś w ustawieniach samochodu i postaram się zacząć rajd od nowa. Poranek był bardzo zły. Zobaczymy co organizatorzy zrobią z pierwszym odcinkiem bo straciliśmy tam dużo czasu, nie z naszej winy – powiedział lider Mistrzostw Europy. Dalsze miejsca zajęli von Thurn und Taxis (+12,9s), Timotheou (+13,4s), Denktaş (+14,3s), Tlusťák (+15,4s), Remennik  (+15,7s) oraz Demosthenous (+18,6s).

Klasyfikacja generalna Rajdu Cypru po OS4:

  1. Nasser Al-Attiyah / Matthieu Baumel (Ford Fiesta R5, 43:27,9s)
  2. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran (Ford Fiesta R5, +16,7s)
  3. Nikołaj Griazin / Yaroslav Fedorov (Skoda Fabia R5, +19,1s)
  4. Alexandros Tsouloftas / Stelios Elia (Citroen DS3 R5, +1:16,3s)
  5. Bruno Magalhães / Hugo Magalhães (Skoda Fabia R5, +1:17,0s)
  6. Charalambos Timotheou / Antonis Chrysostomou (Skoda Fabia R5, +1:18,1s)
  7. Antonín Tlusťák / Ivo Vybíral (Skoda Fabia R5, +1:54,3s)
  8. Rauf Denktaş / Bora Derviş (Ford Fiesta R5, +2:04,9s)
  9. Christos Demosthenous / Pambos Laos (Mitsubishi Lancer Evo IX, +2:31,3s)
  10. Albert von Thurn und Taxis / Bjorn Degandt (Skoda Fabia R5, +2:36,3s)

You may also like
Do Góry