Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Cypru 2017: Al-Attiyah zwycięża, drugi etap dla Kajetanowicza

Fot. FIAERC

Ostatnia pętla Rajdu Cypru to dwukrotny przejazd odcinka Love Cyprus Golden Stage. Dla załogi, która osiągnie najkrótszy łączny czas obu przejazdów, organizator przygotował nagrodę w wysokości 10 tysięcy euro. Pierwszy przejazd zwyciężył Nasser Al-Attiyah. – Zdecydowanie zostawiliśmy inne auta za sobą. Mamy dobrą pozycję, mocno naciskaliśmy. Na następnym przejeździe przyciśniemy mocniej – powiedział lider rajdu. Tylko 1,4s za nim znalazł się Kajetanowicz. Trzeci na mecie zameldował się Nikołaj Griazin (+2,2s). Dalej uplasowali się Tsouloftas (+6,7s) i Tlusťák (+11,4s). – Wciąż się kurzy, mieliśmy mały błąd w notatkach. To nie jest zły czas, ale mógł być lepszy. Nie jestem zbyt szczęśliwy – powiedział najszybszy z Cypryjczyków. 

Drugi przejazd tego odcinka wygrał Kajto, jednak nie pozwoliło mu to na zwycięstwo na Golden Stage. Tę rywalizację, jak i cały rajd, zwyciężył Nasser Al-Attiayh. Katarczyk stracił na tym odcinku 1,1s do Polaka. – Nie cisnąłem na 100%. Nie jestem tu dla pieniędzy, tylko dla punktów. To jest to, co naprawdę się dla mnie liczy. Dziękuję całemu mojemu zespołowi za niesamowitą pracę. Na poprzednim odcinku popełniliśmy błędy, ale teraz jestem szczęśliwy i to jest najważniejsze – powiedział na mecie mistrz Europy. Trzeci czas wykręcił Griazin (+4,7s), czwarty Tsouloftas (+11,9s), a piąty Polykarpou (+23,5s). 

Rajd Cypru zwyciężył Nasser Al-Attiyah. Drugie miejsce zajął Galatariotis (+6:12,0s), a trzeci Polykarpou (+6:19,5s). W czołowej piątce znaleźli się także Demosthenous (+7:40,4s) i von Thurn und Taxis (+8:22,3s). Dalsze pozycje zajęli: Penteli (+9:36,5s), Savva (+9:55,1s), Antoniou (+10:32,1s), Tsouloftas (+12:03,2s) oraz Denktaş (+12:37,4s).

You may also like
Do Góry