57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Chile 2020 odwołany!

Poinformował o tym na oficjalnej stronie organizator Rajdu Chile RallyMobil. Jednym z powodów są zaplanowane w zbliżonym czasie wybory, w których zostanie przyjęta nowa konstytucja.

Wspólne spotkanie, którego uczestnikami byli Andrés Otero – wiceminister sportu, Sergio Giacaman -burmistrz regionu Biobío, Mauricio Melo – przewodniczący chilijskiej federacji motoryzacyjnej oraz Felipe Horta, główny producent Copec RallyMobil postanowili odwołać Rajd Chile 2020.

“Uważamy za rozsądne przesunięcie tej daty, uważając, że wybory są przede wszystkim aktem demokratycznym i potrzebują odpowiedniego klimatu do działania. Jednak w Biobío wszyscy jesteśmy ralistami i oczywiście będziemy ciężko pracować nad rundą w 2021 r. ”– zapewnił burmistrz regionu Biobío.

Odwołanie rajdu nie powinno być problemem przy organizacji wydarzenia w 2021 i 2022 roku.

To, że (rajd przyp red) został anulowany, nie oznacza, że ​​nie da się tego zrobić w 2021 roku. Jesteśmy nie tylko doświadczeni, ale też bardziej pragniemy to zrobić i ulepszyć, co zrobiliśmy w tym roku” – komentuje Mauricio Melo.

Odwołanie imprezy międzynarodowej nie jest końcem turnieju w tym kraju i ponownie otrzymamy rajd w 2021. «Postanowiliśmy poczekać rok, aby wziąć udział w mistrzostwach świata, rozmawialiśmy z FIA i WRC w Niemczech, gdzie na szczęście bardzo dobrze zrozumieli, co się dzieje i pozwalają nam anulować datę w 2020 roku i wznowić kontrakt. Ustaliliśmy trzy lata” komentuje Felipe Horta

Fot. RallyMobil.com
Do Góry